Son dakika veri: AMCASININ EZBERE VURDUĞU AYŞE’NİN GİDEMEDİĞİ ÜNİVERSİTEDEKİ SIRASI BOŞ KALDI

SAMSUN’üstelik 3 çağ geçmiş amcası muhtar Mehmet Tural’ın (58) temizlediği tabancasının şiddetli alması sonucu yaşamını yitiren Ayşe Vazıh Tural (20), bu sene kayıt yaptırıp, tek gidemediği Gümüşhane Üniversitesi Keyif Hizmetleri Çığır Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü’nde 1’inci dershane öğrencileri tarafından önce derste anıldı. Hüzne boğulan öğrenciler, hiç tanışamadıkları Ayşe Işıklı için yersiz bıraktıkları sıraya karanfil bıraktı. Öğrencilerden Eray Irmak, ‘Bugün çokça üzgünüz. Sırası bilcümle abes kalacak. Onu bilcümle hatırlayacağız ve daima kalbimizde olacak’ dedi.

Olay, 18 Ilkgüz haset Havza ilçesi Ortaklar Mahallesi’nde meydana geldi. muhtar Mehmet Tural’ın, iddiaya göre evinde temizlediği ruhsatlı tabancası, ezbere ateş aldı. Tabancadan çıkan mermi, karşısında oturan yeğeni Ayşe Saf Tural’a çıkıntı etti. Kanlar zarfında mütezayit Ayşe Temiz Tural, amcası Mehmet Tural marifetiyle Toprak Izzet Hastanesi’ne götürüldü. Ameliyata alınan Ayşe Aydın, doktorların kül çabasına karşın kurtarılamadı. Tabancasıyla birlikte jandarmaya konfirmasyon olan Tural, ‘taksirle öldürme’ suçundan tutuklandı.

DAYI YEĞEN BİRLİKTE TOPRAĞA VERİLDİ

Ayşe Berrak Tural’ın ölüm haberini alıp cenazeye gelmek için yola sâdır dayısı İsmail Tural’ın (48) kullandığı hafif ticari çevirgeç olaydan benzeri dönem sonraları sabah saatlerinde Amasya’dan Çorum istikametine revan Kaşif Erkoç yönetimindeki 60 BP 042 plakalı Tokat Yıldızı firmasına ilgili yolcu otobüsü ile esas kafaya çarpıştı. Kazada, İsmail Tural hayatını kaybetti. Çatal Yürekli ve yeğen, Bölge ilçesinde gözyaşları ortada toprağa verildi.

İLK DERSTE ANILDI, SIRASI YERSIZ BIRAKILDI

Ayşe Temiz Tural, bu yıl araç yaptırıp, hiç gidemediği Gümüşhane Üniversitesi Keyif Hizmetleri Iz Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü’nde 1’inci derslik öğrencileri eliyle evvel derste anıldı. Öğrenciler, tanışamadıkları Ayşe Aydınlık için bir sırayı boş bıraktı. Sıraya Ayşe Fer Tural’ın vasıta için çektirdiği sonuç foto ile karanfil bırakıldı.

‘ÇOK ÜZGÜNÜZ, SIRASI ABES KALDI’

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Merdan, haddinden fazla ümitsiz olduklarını belirterek, ‘Birinci dershane öğrencimiz Ayşe Vazıh Tural, okulumuzun yetişek tedris yılına girmesiyle alay malay Gümüşhane’ye gelmeyi planlıyordu. Yaşanan feci benzeri kaymakamlık sonucu hayatını kaybetti. Kızımıza Allah yağmur eylesin. Üniversite namına çok üzgünüz. Dersler başladı fakat kızımız Ayşe aramızda namevcut, sırası abes kaldı. Bölümümüzün akademik kadrosuyla, Ayşe’yi evvel dersinde anmaya çalıştık. Namına bir vefa sunmak istedik’ dedi.

‘DAİMA KALBİMİZDE OLACAK’

Öğrencilerden Samsunlu Eray Irmak (20) üstelik hemşehrisi olduğu Ayşe Işıklı ile çokça ferah huy kurabileceklerini düşündüğü ancak bunun gerçekleşmediğini söyledi. Irmak, “Birlik arkadaşlarımız çok üzüldü. Ayşe arkadaşımızın Samsunlu olması beni bundan sonra üzdü. Şayet okula gelebilseydi birbirimize bindi olabilirdik. İki Samsunlu olarak elan mümasil olabilir ve birbirimize havari olabilirdik amma şans olmadı. Ayşe’nin yerine geçmiş derse karanfilleri geldi. Ailesine başsağlığı diliyorum. Sınıfta Ayşe’ye ara ayırdık ve sırası hep abes kalacak. Tığ onu hep hatırlayacağız ve daima kalbimizde olacak? diye konuştu.Share: