Serencam dakika haberi: BİR AİLENİN NAMEVCUT OLDUĞU KAZADA, OTOMOBİL ÇÖP KONTEYNERİNE ÇARPIP HAVALANARAK ŞARAMPOLE UÇMUŞ

TRABZON’de kontrolden sâdır otomobilin 50 metre yükseklikten şarampole uçtuğu, çoban Mehmet Görmüş Geçirmiş (32) ile eşi Emine (27) ve oğulları İnayet (6) ve Güç Sağlıklı Deneyimli’ün (3) hayatlarını kaybettiği kazanın nedeni araştırılıyor. İlk tespitlere göre, otomobilin kat kenarındaki gübür konteynerine çarpıp havalanarak bariyerlere takılmadan şarampole uçtuğu ortaya çıktı.

Kaza, geçmiş saat 20.00 sıralarında Arsin ilçesi girişi Karadeniz Kıran Yolu’nda meydana geldi. Mehmet Görmüş Geçirmiş yönetimindeki 31 ADS 672 plakalı makine, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu 50 metre yükseklikten şarampole uçtu. Kazayı görenlerin ihbarı üstüne bölgeye çokça sayıda polis, sağlık, itfaiye ve AFAD ekipleri atıf edildi. Ekipler, otomobildeki Mehmet, eşi Emine ile oğulları İnayet ve Güç Dosdoğru Deneyimli’ü bati çorlu adına araçtan çıkardı. Afiyet ekiplerinin önce müdahalesinin peşi sıra Yomra Kanuncu Eğitim ve Araştırı Hastanesi’hangi kaldırılan Deneyimli çifti ile 2 çocuğu, yapılan mecmu müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ZİYARETE GELMİŞ

Hatay’bile benzeri lisede müdür muavini olduğu belirtilen Mehmet Görmüş Geçirmiş’ün, ailesi ile Trabzon’de hareketli kardeşini ziyarete geldiği, Rize’nin Ayder Yaylası’na yaptıkları gezi sonrası devir yolunda dahi kaza yaptıkları belirtildi. bu arada kaymakamlık, çevredeki tıpkısı hisse senedi yerinin asayiş kamerasına yansıdı.

Soruşturmanın bitmeme ettiği kazada sürücünün yönelteç hakimiyetini nasıl kaybettiğine müteveccih bire bir belirleme yapılamadığı belirtildi. Gidiş Geliş ekiplerinin hazırladığı belirleme tutanağına göre; nöbet kenarında çarparak altına aldığı çöp konteynerinin kızak görevi görmesi sonucu havalanan otomobilin bariyerlere takılmadan 50 metreden şarampole uçtuğu tayin edildi. Kazanın asayiş kamerası kayıtlarında, sürücünün ansız otomobili ile önceki sağdaki güvenlik şeridine yöneldiği, ardından ise gübür konteynere çarptığı vadi aldı.

‘KONTEYNER, BARİYERLERE ÇARPMADAN ARACI UÇURMUŞ’

Kaza seslerini duyup iş yerinden çıktığını anlatan Yüksek Yılmaz, Biz dahi ne olduğunu anlamadık. Sesleri duyunca çıktık dışarıya. Filhakika ortada aynı şey da yoktu. Tığ geçmiş geldiğimizde burada hurdaya dönmüş gübür konteynırını gördük. Miftah uçuruma yuvarlandığı amacıyla görünmüyordu. Ayırt edilecek gibi birlikte değildi elhak. Durum halindeki benzeri araçta bulunanlar olayı görmüş. Onlar doğrusu esenlik ekiplerine ihbarda bulundular. Çabucak ambulanslar geldi. İlk önce ayrımsız yavru çıkarttılar. Henüz bilahare ana ve babayı çıkarttılar. Yararsız konteynerine açar çarpınca bobin vazifesi yapmış. ve burada bulunan bariyerlere çarpmadan ara bulucu uçuruma uçurmuş. Maatteessüf kırıcı tıpkısı olay. Olamaz olan olay oldu. Bariyere çarpsaydı uçuruma uçmazdı araba, yolda kalırdı. Ihtimal bile o kazadan dertli kurtulurlardı. Ama ecel. Keşki elimizden aynı şey gelseydi diye konuştu.

‘GÖRÜNÜRDE BİR ŞEY YOKTU?

Esnaf Tarık Çakır ise Biz bile seslere çıktık dışarıya. Görünürde bir husus yoktu. Uçurumdan aşağıya bakınca aşağıda suratsız dönmüş tıpkı açar olduğunu gördük. Benzeri ocak o kazada hayatını kaybetti. Tığ bile düzenlilik kamerası görüntülerinden izledik. Burada kâin yararsız konteynerlerine şalter çarpınca havalandı ve uçuruma uçtu. Buradaki bariyerlere da çarpmadı araba. Cenabıhak’ın takdiri. Tanrı geride kalanlara sabır versin dedi.Share: