Samsun haberi! Turizm devleri Atakum’da buluşuyor

Turizmin dünyada alay sahibi kısım yöneticileri, Samsun Atakum’de planlı Itidalli Karadeniz Turizm Paneli’nde buluşuyor. Bölgenin turizm potansiyelini tezyit etmek üzere düzenlenen açık oturum 27 Ilkgüz’de başlayacak.

Atakum Belediyesi, Ilımlı Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Sheraton Grand Samsun Hotel ve Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD) iş birliği ile Orta Karadeniz Turizm Paneli, 27 Eylül Dünya Turizm Günü’nde Sheraton Grand Samsun Hotel’de gerçekleşecek. Atakum Belediye Başkanı Cemil Sarban önderliğinde Kültür ve Içtimai İşler Müdürlüğü marifetiyle mufassal süredir planlı çalışmalar sonucunda Orta Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelini geliştirecek dev çalışmaya imza atılıyor. Samsun’dan Sinop ve Amasya’ya büyüklüğünde bölgenin kül şehirlerini turizmde elektrik merkezi haline getirecek icraat, Orta Karadeniz Turizm Paneli’nde masaya yatırılacak. Panelde öncelikle Orta Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve amaç belirlenerek gündem oluşturulması amacıyla yapılacak icraat ele alınacak. Bölgenin turizmde kalkınması için kere haritasının dahi belirleneceği açık oturum, iki oturum halinde gerçekleştirilecek ve saat 13.30’birlikte başlayacak.

Panelin bölgeyle özdeşleşen katıksız güzelliklerin millî ve uluslararası alanlarda tanıtılmasında çok eke tıpkısı aşama olacağını vurgulayan Atakum Belediye Başkanı Cemil Sarban, “Coğrafyamız katıksız yapısı ve tarihi ile benzersiz güzelliklere topluluk. Bölgemizde mevcut ve tarihe şehadet eden natür harikalarının kül dünyada tanınması gerektiğini düşünüyoruz. Bölgemizin turizm merkezi haline getirilmesinde Itidalli Karadeniz Turizm Paneli’nin haddinden fazla koskocaman bir yere erbap olacağına inanıyorum. Panelin sistem üzere kılıklı olmasını diliyorum” diye niteleyerek konuştu. – SAMSUN

Share: