Milli Eğitim Vekil Yardımcısı Şensoy, Düzce’de ekol açılışına katıldı

Milli Yetişek Nazır Yardımcısı Sadri Şensoy, ” Bu yıl okullar kapandıktan bilahare hazırlıklara başladık. Bu süreci haddinden fazla sakil şekilde geçirdik. 60 bin saffet personelini 81 ilimize dağıttık ve çocuklarımız pırıl pırıl okullarına kavuşmuş oldu.” dedi.

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde depreme müteveccih güçlendirme çalışması tamamlanan Osmaniye İlkokulunun açılışı zımnında planlı törene katılan Şensoy, öğrencilerin gösterisini izledi.

Şensoy, burada yaptığı konuşmada, Akçakoca’da 5 okulda başlatılan güçlendirme çalışmalarından 3’ünün bittiğini, birinin haftaya, diğerinin ise mümasil zamanda tamamlanacağını söyledi.

Tüm çalışmaları yakından izlem ettiğini anlatan Şensoy, “Elan evvel bayram vermiştim. ‘Meslek tamamlanınca açılışa geleceğim.’ diyordum. O sözümü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu yıl okullar kapandıktan sonra hazırlıklara başladık. Bu süreci çok ağırbaşlı şekilde geçirdik. Personel sorununu hallettik. 60 bin temizlik personelini 81 ilimize dağıttık ve çocuklarımız pırıl pırıl okullarına kavuşmuş oldu.” dedi.

Şensoy, anaokulu ika ve okullaşma oranını yüzdelik 100’e tart hedeflerinin olduğunu vurgulayarak, “Okul öncesi eğitime çokça vakar verdik. Bunun üzere 3 bin anaokulu, 40 bin temel sınıfı etme hedefi koyduk. 2021 yılında 5 yaş okullaşma oranı yüzde 78’di. Bunu yüzde 93’e çıkardık. Çok mutluyum. Akçakoca’da bu oranın yüzdelik 98 olduğunu Milli Yetişek Müdürü söyledi. Yani Akçakoca, Türkiye ortalamasının 5 puan üzerinde.” diyerek konuştu.

Henüz sonra okulun açılışını gerçekleştiren Şensoy, öğretmenlerle görüştü, sınıfları gezerek öğrencilere değişik hediyeler verdi.Share: