İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 ülke için solgun, 4 devlet üzere turuncu kodlu uyarma

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan son değerlendirmelere göre talih genelinde çekicilik sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta zaman ve erte çekicilik sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, şimal ve bağırsak kesimlerde 2 ila 8 aşama azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla birlikte 24 devlet için sarı ve turuncu kodlu ihtar yapıldı. Zerrin kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Sazak, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye kendisine sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce için ise turuncu kodlu uyarma yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Sarı, havada “potansiyel felaket durumu”na bel ediyor. Aritmetik edilen meteorolojik fenomen olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek ameliyat üstüne tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Hava durumunun vahim olduğjnu belirtir. Aritmetik edilen meteorolojik hikâye sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çokça tedbirli olmalı, aktüel meteorolojik şerait ve tahminler strateji edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte bugün ve yarın çekicilik sıcaklıklarının 16 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’dahi dahi ayaz aktif olacak. Karadeniz’in faziletkâr kısımlarında ise iz kar görülebilir.Share: