Meta’dan Türkiye ve Suriye’deki depremlerden etkilenenlere bindi

Meta, yaptığı bağışlarla Türkiye ve Suriye’deki depremlerden etkilenenlere bindi oluyor.

Şirket açıklamasında, Türkiye ve Suriye’bile meydana gelen depremlerin ardından, insanların güvenliğini, inanılır bilgiye ulaşmalarını ve depremden etkilenenlerin sevdikleriyle iletişimde kalabilmelerini uydurmak için Meta uygulamalarında kapsamlı adımlar atıldığı belirtildi.

Her iki bölgede istirdat çalışmaları devam ederken, yardım çalışmalarının desteklendiğinin aktarıldığı açıklamada, şu ifadelere kayran verildi:

“Krizle savaş çalışmalarına bindi oluyoruz. Kriz zamanlarında bildirişim çok büyük ve depremden etkilenen bölgelerdeki insanlar sevdikleriyle iletişimde üstüne düşmek, arkalama özlemek ve destek uydurmak üzere araçlarımızı kullanmaya bitmeme ediyor. Türkiye ve Suriye’deki depremlerin peşi sıra Güvenlik Kontrolü özelliğimizi etkinleştirilerek, insanların Facebook’ta kendilerini güvende yerine işaretlemelerine, arkadaşlarına ve ailelerine ferah olduklarını bildirmelerine olanak sağladık.

Şimdiye büyüklüğünde yüz binlerce eş Facebook’ta kendilerini güvende olarak işaretledi. İnsanların arkalama istemelerini ve depremden etkilenenlere yardım iletmelerini kolaylaştırmak için Ansambl Yardımı özelliğimizi birlikte etkinleştirdik. Nefes bağışı aracımızı güçlendiriyoruz. Bağışçıların kendilerine mail bölgelerde desteğe ihtiyacı olan nefes bağışı merkezlerine ulaşmalarını sağlayıcı Facebook’taki nefes bağışı aracımıza elan fazla muvasala ulaşmak üzere kampanyaları genişletmek üzere domestik aynı STK olan Türk Kızılay ile gelişigüzel çalışıyoruz.”

“Arkalama, istirdat ve düzeltme çalışmalarına aracısız 550 bin dolar dürü”

Açıklamada, WhatsApp üzerinden inanılır vukuf sağlandığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“IVEĞEN ile, bağış, gönüllülük ve istirdat operasyonları için emin bilgileri yaymalarına koruyucu olacak bir WhatsApp bilgelik arkalama hattı bina etmek üzere iş birliği yaptık. Bu ücretsiz hizmeti kaplamak için, telefon rehberinize ‘+905493014706′ numarasını kaydetmeniz ve ardından WhatsApp üzerinden bu üste ??’Merhaba’ kelimesini yazmanız ehliyetli olacak.

İnsanların kaynaklara erişmesine koruyucu oluyoruz. Veri for Good bili kümelerimiz, Müstacel Buut Uz Iletişim Kümesinin bir parçası yerine, çalışmalarını semirtmek üzere ağ şümul haritalarımızı kullanarak etkilenen bölgedeki angajman verilerini doğrulayan Dünya Besin Programı kadar STK’lar marifetiyle kullanılıyor. Veri for Good vukuf kümelerimiz, CrisisReady (Direct Relief and Harvard) marifetiyle yayınlanan, krizler üzere ayrımsız geçmiş durum raporu ve kıran haritaları yetiştirmek amacıyla da kullanılıyor.

STK’ların yardım çalışmalarını destekliyor ve büyütüyoruz. Hem Türkiye hem üstelik Suriye’deki yerli müzaheret, istirdat ve düzeltme çalışmalarına aracısız 550 bin dolar bağışlıyoruz. Akça ve reklam kredisi namına yapılan bu ihsan, Türk Kızılay, AHBAP ve AKUT kadar kuruluşların desteklenmesine, çevrimiçi dürü toplama kampanyalarının büyümesine ve insanların kurtarma ve müzaheret çalışmaları ile ilişkin bilgilere erişmelerine yardımcı olacak. Dünyanın ciharıyek yanından insanın, etkilenenlere yardım etmek için Facebook ve Instagram’da ödül kampanyaları başlattıklarını ve araçlarımızı kullanarak biraz milyon dolar ihsan topladıklarını gördük.”

Share: