Al bültenle aranan banka dolandırıcısı Türkiye’ye iadeli ediliyor

İsveç’te online işaret özne Samnytt gazetesi, İsveç’mağara Türkiye’ye dolandırıcılık suçundan iade etmeye hazırlandığı kişinin 35 yaşındaki Okan Kermen olduğunu yazdı.

Kermen’nin 2010-2011 yıllarında Türkiye’da 3 bankaya müteveccih deneyli dolandırıcılığıyla suçlanması nedeniyle İsveç’e kaçtığı dökme haberde, Kermen’nin Haziran 2012’birlikte sığınma başvurusunun reddedildiği ve buradan İtalya’evet geçtiği kaydedildi.

Kermen’nin İtalya’üstelik 2 yıl eğreti mülteci oturum kartı aldığı ve 2016’da İsveç’e gelerek kendisinden 23 gözyaşı nazik İsveçli biriyle evlendiğine özen çekilen haberde, Kermen’nin bu evlilik sebebiyle İsveç’te yerleşme ve mesai izni aldığına işaret edildi.

Ekim 2021’da Ankara’nın Interpol aracılığı ile İsveç makamlarıyla temasa geçtiği vurgulanan haberde, Kermen’nin bu tarihte yakalanarak hapse atıldığı anlatım edildi.

Türkiye’ye reddetme edilmemek üzere din değiştirerek Hristiyanlığa geçtiği öne sürülen Kermen’nin ismini üstelik Johan Gustavsson kendisine değiştirdiği belirtildi.

“YÜKSEK MURAFAA İADE İÇİN BİR BARIYER OLMADIĞINA KARAR VERDİ”

İsveç devlet televizyonu SVT’nin haberinde, Türkiye’nin dolandırıcılık suçundan al bültenle aradığı 35 yaşındaki aynı kişinin Türkiye’ye reddetme edilmesine karar verdiği kaydedilmişti.

Yargıtayın kararını değerlendiren İsveç Doğruluk ve İçişleri Bakanı Morgan Johansson, bunun rutin ayrımsız durum olduğunu söylemişti. Johansson “Faziletli Murafaa durumu seçme zamanki kabil inceledi ve iadeli üzere bir bariyer olmadığına değişmeyen verdi” şeklinde konuşmuştu.

söz konusu kişinin Türkiye’de 14 yıl mapushane cezası bulunduğu aktarılmıştı.

Çavuşoğlu’ndan İsveç ve Finlandiya açıklaması

 

Biden İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği amacıyla icazet belgesini imzaladı 

 

Share: