Merkezefendi’de öğrenim desteği başvuruları başladı

Denizli Merkezefendi Belediyesi, herhangi bir sene ağır ezgi kendisine ortaokul ve lise dengi cesamet okullarında terbiye kayran öğrencilere eğitim desteklerini sürdürüyor.

Merkezefendi Belediyesi kaza sınırları içerisinde durma eden 5 ila 12. sınıflar arasında tahsil gören 4 bin öğrenciye maaş 200 TL tahsil yardımı verecek. Öğrencilere 8 kamer boyunca verilecek olan terbiye yardımı başvuruları 22 Ağustos Pazartesi günü başladı. 6 Eylül Salı gününe büyüklüğünde sürecek olan başvurular çabucak belediyenin genel ağ adresi üzerinden yapılacak.

Yetişek anlamında öğrencilere desteklerini seçme ahit sürdüreceklerini tamlayan Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, “İlçemizde cıvıl cıvıl çocuklarımızın faydalanacağı tahsil desteği başvuruları zaman başladı. Gençlerimizin tahsil yaşamlarını kolaylaştırmak ve hem öz hem de familya bütçelerine yardım keşfetmek için vereceğimiz tahsil desteğinden binlerce öğrencimiz yararlanacak. Eğitim Bilimi anlamında Merkezefendi Belediyesi adına ilçemizde eğitim gören öğrencilerin yanlarında oluyoruz ve olmaya birlikte bitmeme edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başvuru koşulları

Eğitim Bilimi desteğinden yaralanma koşulları şu şekilde açıklandı:

“Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan, Ailesi Merkezefendi kaza sınırlarında durma eden, 5 ila 12. sınıflar beyninde öğrenim gören öğrenciler için başvuru yapılabilir. İlkokul, Sarih Ortaöğretim ve üniversite öğrencilerinin başvuruları kabul edilmeyecektir. Her aileden yalnız bir mektepli için başvuru yapılabilir.” – DENİZLİ

Share: