KTO ağustos kocaoğlan divan toplantısı yapıldı

Kayseri Ticaret Odası (KTO) ağustos kocaoğlan sedir toplantısı gerçekleştirildi.

KTO’dan yapılan bağlanmış açıklamaya göre KTO Konuşma Salonu’ndaki meclis toplantısında konuşan KTO Umumi Heyet Başkanı Ömer Gülsoy, küresel ekonomide muhtemel yavaşlama ve sükûnet tedirginliğinin, önümüzdeki çağ için belirleyici olacağını belirtti.

Enflasyon ile mücadelenin kül araçları ile bitmeme etmesinin balaban ehemmiyet en ettiğini vurgulayan Gülsoy, “Yavaşlamanın ekonomimizin tahaccüm hızına yansımaya başladığı görülse de dış satım ve turizm gelirlerinden müspet sonuçlar alınmaya devam ediyor. Uran ve ihracatımızın gücü ve turizmin katkısıyla toptan yavaşlamadan görece elan birkaç etkilenmeye namzet ülkelerden birisi olduğumuzu görüyoruz. Diğer taraftan pahalılık, önümüzdeki en balaban dava olmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Erke Piyasası Düzenleme Kurumu eliyle yürürlüğü alınan “Lisansız Faaliyet Üretimi” ile ilişik yönetmelik değişikliğine değinen Gülsoy, “Bu yönetmelik son 15 senedir büyüyen ve kamuoyunda iri ölçüm toplayan yenilenebilir erke kaynaklarına yapılacak yatırımları nazik sekteye uğratacaktır. Benzeri an geçmiş bu konunun çözülmesi ve bu yanlıştan dönülmesi gerekmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Gülsoy, Kayseri Tecim Odası seçimlerinin 1 Ilk Teşrin 2022 Cumartesi günü yapılacağını ve baştan aday olduğunu açıkladı.

Share: