Kocaeli’den 2 yordam patenci TOHM’a katılmaya adalet kazandı

Kocaeli’den iki atiklik patenci, Türkiye Olimpiyat Tedbir Merkezleri’ne (TOHM) katılmaya doğruluk kazandı.

Türkiye Patinaj Federasyonunca 2022-2023 sezonunun geçmiş yarışması “Short Track Federasyon Kupası-1” Erzurum’da 23-25 Eylül’de gerçekleştirildi.

Sporcuların milli bando ve TOHM baraj sürelerini kayma mücadelesi verdiği yarışmalara, Kocaeli’den Koy Buz Sporları Kulübü, Kocaeli Bilgisizlik Hizmetleri ve Spor Kulübü, Nikomedia Gençlik ve Spor Kulübü, Kocaeli Buz Sporları Kulübü, Kocaeli Yurdum Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü ile Buz Ailesi Spor Kulübünden 13 sporcu katıldı.

Koy Buz Sporları Kulübünden A Milli Mızıka sporcusu Toprak Aka Eroğlu, 1000 metrede 1.27.734’lük süresiyle baştan A Milli Takım ve TOHM’a katılmaya doğruluk kazandı.

Kocaeli Yurdum Gençlik Hizmetleri Spor Kulübünden Elzem Taş ise 500 metrede 49.524’lük süresiyle TOHM üzere belirlenen süreyi aşan sporcu oldu.

Haliç Buz Sporları Kulübü Başkan Yardımcısı Mahmur Çiçeği Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aynı zamanda oğlu olan sporcularını kutlama ettiğini belirterek, Yer Aka’nin ikinci el maksut süreleri kaymasının bahtiyarlık donör olduğunu söyledi.

Kocaeli’deki patinaj sahasının durumu ve gözyaşı kategorisinde ayrıksı sportmen bulunmaması dolayısıyla oğlunun tıpkı süredir çalışmalarını Erzurum’da sürdürdüğünü nâkil Eroğlu, “Arazi Efe, İtalya’nın Friuli-Venezia Giulia kentinde yapılacak Avrupa Bilgisizlik Olimpik Şita Festivali’nin namzet sporcuları ortada bulunuyor. Bu nedenle ailesi olarak kökten karar alıp milli takımla çalışma imkanı bulabilmesi üzere oğlumuzu Erzurum’a gönderdik. Kestirmece 2 mahiye ayrılığın meyvesini bu yarışlarda aldık, sporcumuz ‘Büyük Erkekler’ kategorisinde 3000 metre sancak takımıyla birinci oldu. Başarılarının devamını diliyoruz.” diyerek konuştu.

Share: