Kayseri ruzname haberi… Kayseri Büyükşehir Belediyesinden öğrencilere bindi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı öncesi öğrencilere yönelik ücretsiz ulaşımdan süt dağıtımına, kırtasiye desteğinden toplumsal yapı indirimine kadar kip çokça projeyi hayata geçiriyor.

Belediyeden yapılan mukayyet açıklamaya bakarak, Milli Yetişek Bakanlığına mecbur ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki celal okullarında tahsil gören ve dolgun erişim araçlarını kullanan gerekseme sahibi ailelerin çocuklarının, terbiye-tedrisat dönemi boyunca kullandıkları şişko ulaşım öğrenci kartlarına eğlenceli yerine arkalama yapılacak.

Ayrıca ilk, ılımlı ve lisede tahsil gören gerekseme sahibi öğrencilerin kırtasiye giderleri de Büyükşehir Belediyesi marifetiyle karşılanacak.

Ulaşım ve kırtasiye yardımı talebi, Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden 12 Eylül’bile yapılmaya başlanacak.

Süt ve ten yardımı

Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde durma eden, Büyükşehir Belediyesi Içtimai Hizmetler Ofis Başkanlığından uyumlu arkalama alan ve kullanılmamış müracaat edecek olan, Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanlığının muhtaçlık kriterlerine uyan ailelerin 24-60 kamer aralığındaki çocuklarının asıl beslenme ihtiyaçlarına destek olmak, hayat standartlarını düzeltmek ve yükseltmek amacıyla benzin ve süt ürünleri, et ve vücut ürünleri temin edilerek dağıtımı yapılacak.

Süt ve azık ürünleri arkalama talebi, Büyükşehir Belediyesi genel ağ sitesinden 1 Eylül’birlikte yayımlanacak.

Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencisi kâin ihtiyaç sahibi ailelere öğrenim yılına tedarik desteği verecek.

Su faturalarının yüzde 50’si belediyeden

Öte yandan kentte örgün öğretimde okuyan gerekseme sahibi yükseköğrenim öğrencilerinin dahi akarsu paralarının yüzde 50’sini Kayseri Büyükşehir Belediyesi karşılayacak ve kentte okuyan 10 bin öğrenciye eğitim yardımı verilecek.

Öğrenci kimliği haiz 18-25 yaş arası öğrencilere Büyükşehir Belediyesine ilgili toplumsal tesislerde yüzdelik 25 indirim desteği sağlanacak.

Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla iskontolu aylık abonman kartı ücreti birlikte 155 TL’den 100 TL’ye indirilerek, bilcümle öğrencilere elan akla yatkın ulaşım imkanı verilecek. İndirim, 30 Ağustos’ta uygulamaya konulacak.

Başvurular üzerine uzun bilgiye Büyükşehir Belediyesi genel ağ sitesinden ulaşılabilecek.

Açıklamada görüşlerine meydan sunulan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden “taze dostu” ödülü alan aynı Büyükşehir Belediyesi ve başkanı kendisine, gençlerin ve çocukların seçme ant yanında yer alacaklarını belirtti.

Share: