Kayserispor-Giresunspor maçının peşi sıra

Spor Kaba Et Süper Lig’in 4. haftasında konuk ettiği Bitexen Giresunspor’u 3-0 yenen Yukatel Kayserispor’de pakt başkanı Berna Gözbaşı, kısıtlanmış kadroyla neler yapabileceklerini aynı defa elan gösterdiklerini söyledi.

Maçın arkası sıra stat çıkışında matbuat mensuplarına açıklamalarda bulunan Gözbaşı, bu karşılaşmaya takımdaki mehabetli sakatlıklar dolayısıyla endişeli geldiklerini fakat bol ayrımsız neticeyle sahadan ayrıldıklarını belirtti.

Galibiyetten yağlık maharet gök bilimi, futbolcular ve tribünleri dolduran taraftarlara teşekkürname fail Gözbaşı,”Soylu Erki mesail çabucak Kayserispor’de değil. Ayak Topu ekonomisi ülkemizde çok zehir. Her şeyin maliyeti yükselirken geliri artmayan yegâne şey kulüplerin iz geliri. Buradan yetkililere sesleniyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Kayserispor’un 3 yıldır bugünlere gelmesi amacıyla mücadele verdiğini dile getiren Gözbaşı, şunları kaydetti:

“Kayserispor şehrin takımı, 3 yıldır ben bu takımı ayakta tutmak için, bugünlere gelmesi amacıyla çok mücadele ettim. Amma bunu alay malay yapmamız gerekiyor. Bizim tıpkı kadromuz var. Bu kadromuzu bugün gördünüz. Yüce eksiklerimize karşın çok güzel aynı ayak topu sergiledik. Bu takımı zaman sonuna kadar götürebilirsek inşallah zamanla bile sorunları aşmış oluruz. Hep futbol camiasına aynı kez henüz sesleniyorum. Yayın gelirleri, Rum kulüplerinin bütçelerinin yüzde 80-90’ını oluşturuyor. Varidat her yıl henüz dahi düşüyor. Hakeza aynı ortamda kulüplerin yaşaması çokça pres. “Share: