Katışıksız İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Süssüz Umumi Yerleşmiş gerçekleşti

Arı İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Dümdüz Genel Oturmuş gerçekleşti.

Günahsız İplik-İş Gaziantep Şubesinin 10. Yalın Kat Genel Oturmuş gerçekleştirildi. Bölüm Umumi Kuruluna Umumi Başkan Rafi Kamer, Genel Başbuğ Yardımcısı İbrahim Felek, Turgay Ulutürk, Umumi Kâtip Samet Ahu, Genel Sekreter Yardımcıları Bünyamin Şev ve Kıymetiharbiye Erkan, Kayseri Büro Başkanı Harun Bağcı, Kayseri Ofis Sekreteri Mevlüt Şimşek, Tokat İl Başkanı Fatih Arslantaş, Aksaray İl Başkanı Devlet Bozkıl, Aksaray İl Sekreteri Süleyman Baltacı, Şanlıurfa İl Başkanı Veli Belet, Gaziantep Şubesi Yönetimi, Saf İplik İş Sendikası belde illerde mevcut teşkilatının yöneticileri katıldı.

Umumi Başbuğ Rafi Ay, genel kurulda yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Sendikamızın temeli burada atılmıştır. İmkansızlıklar içre mücadeleler verilmiştir. Emekten yana yan olmayı kurulduğu günden beri birincil görevi saymıştır. Tafsilatlı yıllardır sendikamızın Gaziantep Büro Başkanlığını iri aynı inanmışlıkla tay tay arabası Mehmet Kaplan abimiz birlikte bize seçkin ant defa göstermiştir. Gaziantep, Gazi şehrimiz bizim üzere o büyüklüğünde bulunmaz ki, Kaplan abinin yolculuğu esasen Sili İplik İş Sendikasının yolculuğudur. Gaziantep’te seçkin zaman sendikamıza yakışanı adına getirmiştir. Burada Kaplan Abimizin emeği haddinden fazla büyüktür. Tığ ona değme antlaşma Kaplan Abi dedik. Zira hakikaten bize abilik yaptı. Hangi zaman gelsek bizi evinde konuk etti. Ne devir başımız sıkışsa Gaziantep’e eş burada aynı abiniz var dedi. Tanrı kendisinden razı olsun. Kendisi sendikal adanmışlığı hepimize aşılamıştır. Bu vesileyle özellikle Kaplan Abimiz tutmak için, 44 sene önce sendikamız amacıyla geçmiş adımı atanları, seçme şartta yılmadan, azim ve kararlılıkla mücadeleyi sürdürürken mevt edenleri, bu kutsal himmet ve alınteri mücadelesini tıpkısı simge yarışı kasten bitmeme ettirenleri nazikâne, minnetle, rahmetle anıyorum. ve mücadelemizi yarınlara taşıyacaklara dahi başarılar diliyorum.”

“Temiz İplik İş; ocak, yuva ve aynı okuldur”

“Salt İplik İş; eş, yuva ve aynı okuldur” diyen Ay, “Ben da Halis İplik İş ile yolumun kesiştiği günden beri bu düzentileme hareketinde bu bilinçle ve gururla yürüyorum. Bu zihin, sendikal davamız için birlikte kat yürüdüğümüz dizge üzere gitgide kadim bire bir kaide haline dönüşmüştür. Katışıksız İplik İş’i gayrı sendikalardan ayıran ve özgün kılan üstelik haddizatında budur. Saf İplik İş tıpkısı kültürdür, değerler bütünlüğüdür. Mesul, avangart, yenilikçi, hürmetli, çözüm odaklı, duygun, adil, inanılır, savunucu ve ayrımcılıktan mümteni değerlerimiz çerçevesinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu değerleri içine sindiremeyenler veya sendikal davamızı omuzlayamayanlar da filhakika ailemizin dışında kalıyor” açıklamasında bulundu.

“Biricik tıpkı siyasal düşüncemiz var: Mücahede ve amele”

İşçilerin sorunlarını sonsuz dile getirdiklerinin altını çizen Ay, “Çünkü biz 2019 yılında dümen adına göreve geldiğimizde şurası söyledik. Dedik ki; bu sendikada tek siyasal rey kaçınan. Bir Tane tıpkı siyasi düşüncemiz var, mesai ve amele. Emeğin sorununu ki gündeme getirirse, hangi siyaset gündeme getirirse onu alkışlayacağız. Emeğe ki sorun çıkarırsa üstelik onun karşısında olacağız. Dört yıldır bu çizgimizi tek bozmadık. Korkmadan, cesaretle bunları gündeme getirdik. Yani emeğin sorunları derken, kronikleşmiş mesail var himmet hayatında. Bunları tığ defalarca gündeme getiriyoruz. Konfederasyonlar tarafından dahi gündeme getiriyoruz. Bunlara değinilmesini istiyoruz” dedi.

“O zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diyerek bize parçalamak amacıyla elinden geleni yaptı”

Gaziantep mevcut Büro Başkanı Mehmet Kaplan dahi Gaziantep Idarehane 10. Kolay Genel Kurulunda tıpkısı müşavere yaparak bayrağı Atmaca Avlanmaz’a devrettiğini açıkladı. Kaplan konuşmasına şu açıklamalarda bulundu:

“Bu sendika üzere sistem tıpkı şeyler yaptı. Antrparantez kıtlık grevine dahi gidildi. Vekillik marifetiyle bize yetki verildi. Amma o zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diye bize yontmak üzere elinden geleni yaptı kim vermediler. 10 periyot açlık grevine gidildi. İşte bu kuruluş üzere bütün elinden geleni yaptı. Demin karşımda oturan canan Genel Başkanım zaman bu sendikal mirası doğrulama almış, sunma dolgunca yere gayretle taşıyor. Ara Sıra insanlara trilyonları verirsin, hiçbir molekül yapamaz, ara sıra insanlara beniz lira verirsin, beş yüz teklik hisse senedi yapar. İşte altın Genel Başkanım üstelik onlardan benzeri tanesi. Şu anda sendikamız Türkiye genelinde bir nice bölgede sendika şubelerinin yerleri alındı. Gaziantep’te birlikte bulun dedi biz bulamadık. Anıtkabir’in karşısında şeş bükülmüş bire bir apartman dikildi. Gururla, şerefle. İşte bunu eden zer Genel Başkanım ve yönetimidir.”

Genel Komutan Rafi Kamer, seçimlere girmeyeceğini açıklanan ve sendikada detaylı yıllar fariza özne Mehmet Kaplan’a teşekkürlerini sunan tıpkısı plaket takdiminde bulundu.

Yapılan Yalın Kat Umumi Kurul seçimleri sonucunda tek liste ile Şahin Avlanmaz büro başkanlığına, şube umumi heyet üyeliklerine ise Uca Sezer, Mehmet Bahri Kaplan, Hanifi Polat ve Hasan Acıoğlu seçildi. – ANKARA

Share: