Anadolu Üniversitesi LÖSEV için koştu

Bu sene üçüncüsü düzenlenen “Eskişehir Nısıf Maratonu” ve “Spor Festivali” etkinliğinde kanserle savaşan minikler için Küçük Asya Üniversitesi Cahillik ve Spor Kulübü ile “Canım Kardeşim Ders Evi” projesine yüklenmek talip Lösemili Füru Sağlık ve Yetişek Vakfı (LÖSEV) fahri sporcuları koştu.

LÖSEV cümle Türkiye’birlikte, sağlıklı yaşamın gerekliliği olan spor faaliyetlerini başta Ankara doğmak için İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Kayseri, Adana ve Samsun’da düzenleyerek tedavisini tamamlamış yavru ve gençlerini hayata esenlikle kazandırmaya bitmeme ediyor. Eskişehir’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yılına hususi namına planlı “3. Eskişehir Halas Yarı Maratonu ve Spor Festivali” 26 – 27 Ağustos’ta tamlık Türkiye’den spora ve insanlığa kâr sağlamaya istek vermiş katılımcılarını ağırladı. Koşarcasına LÖSEV sloganıyla, LÖSEV ‘in fahri koşucuları ve kanserle mücadelesini yenen gençler da maratonda yerini aldı. LÖSEV Gönüllüleri, kanserle mücadelesinden zaferle çıkan minik kahramanların eğitim bilimi burslarını diremek üzere oluşturdukları ihsan kampanyaları ile onlara destek oldu.

“Koşarcasına Lösev” sloganıyla LÖSEV’in gönüllü koşucuları, kanserle mücadelesini yenen gençler ve farkındalığa destek atfetmek talip Anadolu Üniversitesi Toyluk ve Spor Kulübü sporcuları, kanserle mücadelesini kazanan çocukların yetişek burslarını durdurmak için oluşturdukları dürü kampanyasında Anadolu Üniversitesi ile LÖSEV beraberinde arak akıttı. – ESKİŞEHİR

Share: