İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Bayburt’ta vatandaşlara seslenme etti Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin gelecek 100 yılının altyapısını yaptığını belirterek, “Geçmiş 100 yılın bile başımıza mevrut felaketlerden çevre oluşan açığını kapatmaya çalıştı.” dedi.

Çeşitli ziyaretlerde çıkmak için kente mevrut Aristokrat, Bayburt Valiliği önünde kendisini gönülden karşılayan vatandaşlara seslenme etti.

Nazır Soylu, Bayburt’ta olmaktan itibar duyduğunu dile getirerek, vatandaşlara Reisicumhur Erdoğan’ın selamlarını iletti.

“Dünyadaki tıpkı bando ülkeler ona çelme giyinmek istese bile dönüyorlar, dolaşıyorlar ayağına geliyorlar ve dünyada bir yerde sorun varsa bunu ‘Tayyip Erdoğan, Türkiye çözsün’ diyorlar.” ifadesini kullanan Aristokrat, “Yemeden Içmeden Türkiye’nin lideri değil, dünyanın da umudu olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Bayburtlu hemşehrilerimize selamları var, sevgileri var, muhabbetleri var.” diye konuştu.

Soylu, terörle gelişigüzel alanda savaş fail kahramanların komutanı Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler’in da selamları ve muhabbetlerini hemşehrilerine iletti.

Dünyanın ayrımlı benzeri dönemden geçtiğinin altını çizen Aristokrat, şu değerlendirmede bulundu:

“Cümle 2,5 yıldır güneş tacı denilen bir illetle acun karşı karşıya. Suriye’de, Irak’ta, Libya’birlikte, Yemen’dahi ve etrafımızdaki neredeyse bütün coğrafyada koronadan bağımsız milletvekili vekalet savaşları dediğimiz, özellikle Müslümanların bulunduğu coğrafyada tıpkısı karmaşıklığı oluşturabilmek amacıyla Mağrip dünyası elinden geleni ortaya koyuyor. Bitti mi? Faydalı. Çin aynı taraftan üretim bantlarını, üretim sıkıntısına döndürüyor. Diğer taraftan Karadeniz’in serian üzerinde Rusya ile Ukrayna arasında ihtimal da ‘geliyorum’ diye niteleyerek bağıran ve bütün dünyayı gıda krizi ilkin girmek üzere bir nice süreçle etkileyen tıpkı savaşın olduğuna tanık oluyoruz. Bunları bilcümle bu arada yaşıyoruz. Bir taraftan bu sıkıntıların içerisinde ‘Türkiye’yi acep ekonomik saldırılarla diz çökertebilir miyiz, Irak’ın kuzeyinde, Suriye’nin kuzeyinde aynı yıldırı devleti kurabilir miyiz?’ diye tasrif, program ve baziçe kurmaya çalışanlar var.”

Soylu, PKK’nın, Amerika ve Avrupa vasıtasıyla ihtimal üstelik bildirme çok bu dönemde desteklendiğini, akıbet 3 yılda Amerika senatosunun PKK’evet 2 bilyon dolar resmi müzaheret yaptığını aktardı.

“Onlar zannettiler ki milletimiz bu işi anlamıyor”

Milletin her şeyden haberi olduğuna dikkati çeken Icra Vekili Aristokrat, şöyle devam etti:

“Zannediyorlar ki paralarıyla, oyunları ve tuzaklarıyla, PKK’lı teröristlerle bir araya gelerek bize diz çökertecekler. Onlar hangi adımı atarlarsa atsınlar, ne oyunu kurarlarsa kursunlar… Ayrımsız taraftan Seyahat olaylarını yaptılar bizi diz çökertemediler. Bire Bir taraftan 17-25 Fasıla FETÖ darbesini yaptılar bizi diz çökertemediler. Onlar zannettiler ki milletimiz bu işi anlamıyor, onlar zannettiler ki Bayburtlu hemşehrilerim bu işleri strateji etmiyor. Ego aynı özdek biliyorum, şurada Bayburt’ta tıpkı kahveye oturayım, şayet Amerikalı Başkanına fesini inatçı giydirmezse benim hemşehrilerim apayrı aynı molekül bilmiyorum. Dünyayı birlikte takip ediyor, Türkiye’yi üstelik izlem ediyor, dünyada neler olduğunu biliyor ve bize ne oyunların kurulduğunu biliyor.”

Aristokrat, Libya’birlikte ve Maşrık Akdeniz’de varlığını ortaya koyan, kimi yerde huzuru, kimi yerde birlikte barışı temin eden tıpkı Türkiye olduğunu belirtti.

Icra Vekili Aristokrat, onlar Türkiye’ye çelme takmaya çalışırken şehir hastaneleri, dünyanın genişlik büyük havalimanları, Çanakkale’deki köprüsü, insansız çekicilik araçları, dünyadaki sunma büyük barajları ve Ayasofya’sı ile beraber bilcümle dünyaya varlığını ifade fail aynı Türkiye olduğunu dile getirdi.

“Bu sıkıntıları Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve avanesi mi çözer?”

Dünyada yaşanan sıkıntıların bazılarının Türkiye’ye birlikte irfan ettiğine değinen Aristokrat, şunları kaydetti:

“Şu tercihi bittabi ki bu balaban milletimiz yapacaktır. Bu sıkıntıları Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve avanesi mi çözer? Bu sıkıntıları zaman, dünyanın karşısında ışık üzere durduğu Tayyip Erdoğan mı çözer? Bugüne büyüklüğünde reise güven ettiniz. Bugüne büyüklüğünde Cumhurbaşkanımıza güvenlik ettiniz. Değerlerimize hakaret edenlere alın milletinin beraberinde olan bulunmaz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güvendiniz ve inanma ettiniz. On Paralık berenarı özlük geleceği üzere erinç üzere destek için hangi eğildi, ne de büküldü. Vakit Kaybetmeden bu dünyanın, ülkemizin büyümesinin ve zenginleşmesinin değil, ben yaşıyorum ve görüyorum ki öteki dünyanın dahi hesabını özne, bu milletin bilcümle değerlerine cemaat çıkmaya müteharrik, rastgele nev oyunu ve tuzağı hemen milletin iradesiyle ve sizinle beraber bozmaya çalışan Cumhurbaşkanımız var.”

Aristokrat, Almanya’dan İngiltere’ye, Amerika’dan Çin’e büyüklüğünde dünyada büyük geçinen ülkelerde nazik karmaşıklıkların olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Alışmışlardı bedavacılığa. Problemlerini, sorunlarını Müslüman ülkelerin üzerine yık, Türkiye’nin üzerine yık, Türkiye ile beraber cidal, özlük ülkelerinin insanlarını şen ettirmek amacıyla buralarda ihtilat oluştur. Onların fotoğraflarda foyaları ortaya bundan sonra. Afganistan’dan kalkan uçağın fotoğrafını bütün beraber gördük. Anca tıpkı kaçtılar kim dünyada Amerika’nın rezilliğini kendilerinden sonradan ati nesillere çoğaltmak zorunda kaldılar. Herkesin ayrımsız hesabı var. Yaptığın zulümlerin hesabını Tanrı bilir ve sana gösterir. Onun için içerisinde bulunduğumuz müşkülat ve sıkıntılar var. Bize güvenlik edin ve güvenin. Etrafımızdaki coğrafyada teessürat var, bize inanma edin ve güvenin.”

Nazır Soylu, Tunceli Pülümür’deki düzenlilik kulelerinin yapımı öncesinde yaşanan bir olayı bile vatandaşlarla paylaştı:

“Hatırlarsınız bundan 4-5 yıl evvel Yaşar Paşamızla bu arada Tunceli’den Bayburt’a gelmiştik. Tunceli’de o devir 300’ün üzerinde terörist vardı. Tunceli Valiliğinde bir güruh yaptık, dedik ki ‘Şu Tunceli Pülümür yolundan kimesne geçemiyormuş, bilcümle bu arada atlayayım Tunceli Pülümür yoluna gidelim.’ Etrafımızdakilerin gözleri hakeza açıldı, ‘Efendim gidilemez’ dedi. Devletin Jandarma Genel Komutanı ve devletin İçişleri Bakanı gidemezse ulus hangi yapsın? Biz beraber oraya gittik, yer kritik yerde durduk. Aşağıya indik ve orada tıpkı traksiyon yaptık. Dedik ki ‘Bu yolun sağına, soluna, genişlik tepesine, gelişigüzel tarafına kuleler yapacağız, vatandaşımız buradan bayındır benzeri şekilde geçecek teröristi de burada arı sili edeceğiz, ortadan kaldıracağız.’ İlk etapta 21 cihannüma yaptık ve Tunceli Pülümür yolundan hep şen ayrımsız şekilde geçmeye başladı. O gün 300’ün üzerindeki terörist sayısını söyleyeyim yakında elimize düşerler, 5’e düştü. Onların de peşindeyiz.”

“Cumhuriyetin 100. yılında bu ülkenin içerisinde aynı tek terörist kalmayacak”

Pülümür’ün yanı sıra ayrıksı bölgelerde gerçekleştirdikleri faaliyetlere de değinen Bakan Aristokrat, “Tendürek Dağı tertemiz. Mersin’den Adıyaman’a büyüklüğünde Amanoslar arı sili. Gene Kars’ta Çemçe Madur arı sili. 2023, 29 Ekim’bile ayrımsız evladınız ve kardeşiniz olarak söylüyorum, Allah baht ederse rahmetlik dedem anca söylerdi, sağsak ta yaşarsak, Cumhuriyetin 100. yılında bu ülkenin içerisinde bir biricik terörist kalmayacak. Şark ve Cenup Şark’bile bu ülkenin vatandaşları sokağa çıkmaya korkarlardı. Çocuklarını okula göndermeye korkarlardı. İş yerlerine gelir onlardan baç alırlardı. Baç alanları dahi tepeledik, çocukları korkutanları dahi tepeledik. Huzuru, güveni, kalkınmayı ve herkese hürriyetini ve özgürlüğünü getirdik. Sizin sayenizde ve sizle beraber.” diye niteleyerek konuştu.

“Biz ne Amerika’evet güveniyoruz, ne Avrupa’evet güveniyoruz”

Türkiye’nin yanı sıra etrafındaki coğrafyadan de mesul olduklarını rapor eden Soylu, bu coğrafya huzurlu olmazsa, burası üzerinden Türkiye’yi karıştırmaya çalışacaklarını vurguladı.

Aristokrat, bu coğrafyaya huzuru yeniden Türkiye’nin getireceğine meni ederek, “Tekrar burada Tayyip Erdoğan’ın el arkadaşı, tıpkı evladınız, bu ülkeye güvenen aynı kardeşiniz yerine söylüyorum, Suriye’bile de Şam’birlikte birlikte huzuru biz getireceğiz. Irak’ta, Bağdat’ta huzuru tığ getireceğiz, etrafımızdaki coğrafyaya birlikte huzuru tığ getireceğiz. Müslüman coğrafyanın üstüne biçilen bu karışıklık tohumlarını Allah’ın izniyle bu millet kaldıracak.” değerlendirmesinde bulundu.

Vatandaşlardan kendilerine güvenmelerini ve inanma etmelerini talip Soylu, şunları kaydetti:

“Eksiğimiz türlü tığ insanız. Eksikten mahrum Cenab-ı Cenabıhak’tır. Ama bu millete ihanetimiz, bu millete yalanımız, bu millete dolanımız ve bu millete kusurlu ayrımsız işimiz bugüne kadar olmadı, Cenabıhak baht etmesin, çıktı üstelik olamaz. Tığ hangi Amerika’ya güveniyoruz, hangi Avrupa’evet güveniyoruz. Benim liderim Recep Tayyip Erdoğan bire bir yegâne öz söylüyor, ‘Ben hemen milletin ve Cenabıhak’ın önünde eğilirim’ diyor.”

Aristokrat, Bayburtluların er, külhanbeyi, vatanperver olduğunun altını çizerek, “Hani aynı otağın mutedil direği peki evet Bayburt benim milletimin otağının itidalli direğidir. Tek uzatmaya, lafı eksantrik yere götürmeye ister namevcut. Siz elden bu ülkenin otağının sunma zinde orta direği değilsiniz. Bu memleketin değerlerinin sahibisiniz. Birisi tıpkı özdek yapmaya kalkarsa, ‘Tığ buradayız’ diyerek haykıranlardansınız. Bu millete taraf ve taraf veren bilcümle tıpkısı anlayışın sahibisiniz. Cenab-ı Allah bizi size utangaç etmesin inşallah.” dedi.

Bakan Soylu, “Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin önümüzdeki 100 yılının altyapısını yaptı. Esbak 100 yılında başımıza mevrut felaketlerden belde oluşan açığını kapatmaya çalıştı. İki aksiyon yaptı yani. Deminden Cumhuriyetin birinci asrından sonra, 2023’den bilahare hem Türkiye’yi tutamayacaklar, hem etrafımızdaki coğrafyayı tutamayacaklar, dünyaya medeniyetimizi nakşeden tıpkısı devlet olacağız.” diye konuştu.

Topluluk İttifakı’nın yemeden içmeden benzeri seçim ittifakı adına değerlendirilmemesi gerektiğini vurgulayan Aristokrat, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte bu ülkede doğrunun, hakkın ve hakkaniyetin savunucusu olan Milliyetçi Hareket Partisi Umumi Başkanı Dr. Celal Bahçeli’ye birlikte minnetlerimizi ve şükranlarımızı tabir ediyoruz. Cumhur İttifakı bilmenizi isterim kim 2023’de gireceğimiz ayrımsız seçimin ittifakı değildir çabucak. O ayrımsız seçimdir, hakeza bire bir antant cins. Tığ tıpkısı değerler ittifakıyız. Tığ, bize bırakılan tarihin emanetlerine eş çıkan tıpkısı anlayışın ittifakıyız. Bu memleketin geleceğine, gelecek nesillerine hareketli aynı Türkiye, iri tıpkı Türkiye, ayakları üzerinde duran benzeri Türkiye ve dünyadaki saldırılardan benzeri henüz etkilenmeyecek bire bir Türkiye çoğaltmak üzere ortaya koyan tıpkı anlayışın temsilcileriyiz.”

Aristokrat, konuşmasının arkası sıra Bayburt Valisi Cüneyt Epcim ve Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci’yi makamlarında görüşme etti.

Share: