Edirne Milli Eğitim Bilimi Müdürü Arpacı bakir eğitim bilimi öğretim yılı dolayısıyla endişe yayımladı

Edirne Milli Yetişek Müdürü Önder Arpacı, yıpranmamış eğitim bilimi tedris yılı nedeniyle akıl yayımladı.

Arpacı mesajında yaz tatilinin peşi sıra hikmet yuvası okullara kavuşmanın heyecanı içerisinde olduklarını belirtti.

Öğrencileri çok özlediklerini ve yıpranmamış yetişek talim yılı öncesinde sunma gür sunu kullanılmamış öğrenim ortamlarını arz etmek amacıyla yaz dönemi süresince, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı eğitim bilimi politikaları doğrultusunda okulları temiz, emin, teknolojik namına henüz bile kuvvetli hale getirdiklerini rapor eden Arpacı, şunları kaydetti:

“Bugün, önceki öğüt zili ile gelişigüzel sınıflarınıza girdiğinizde Milli Eğitim Bilimi Bakanlığımız yoluyla sizler amacıyla gönderilen ders kitaplarınızı ve koruyucu ana kitaplarınızı sıralarınızda bulacaksınız. Bu süreçte sizlerden beklentimiz, sunulan bu imkanlardan bildirme gür şekilde faydalanmanız, Zihayat Türkiye uğrunda kendinizi akademik, toplumsal, kültürel, sportif kendisine yetiştirmeniz, ülkemizi değme alanda kaşkariko edecek yetkinliğe erbap kuvvetli ayrımsız can adına dünya ülkelerindeki akranlarınız ile rakiplik edebilecek seviyede hazırlanmanızdır.”

Öğretmenlere da seslenen Arpacı, Başmuallim Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün “Öğretmenler Cumhuriyet Altını, düşünerek, ilmen, fennen, bedeniyle sağlam ve faziletkâr seciyeli muhafızlar lazım. Kullanılmamış nesli bu durum ve kabiliyette desteklemek sizin elinizdedir.” veciz sözüne atıfta bulunarak meslektaşlarının geleceği kurmak kadar çokça mefret tıpkısı görevi yerine haberdar etmek olduğunu vurguladı.

Velilerin arz iri destekçileri olduğunu belirten Arpacı, “Meslek-eş teşrikimesai içerisinde çocuklarımızı hayata hazırlarken sizlerin fikir ve önerilerini önemsiyor, karar almada sizleri dahi sürece dahil ediyoruz. Unutulmamalıdır kim çocuğun eğitimi ailede başlar, okulda aldığı terbiye ile şekillenir. Bu vesileyle, yeni eğitim bilimi tedris yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, şehrimize ve birlik ülkemize yavuz olmasını irade ediyor, esenlik, bahtiyarlık, esenlikler diliyorum.” diye kaydetti.

Share: