DP Umumi Başkanı Uysal, Erzurum’da gazetecilerle ayrımsız araya geldi

Demokrat Fırka (DP) Umumi Başkanı Gültekin Tevazulu, “Demokrat Öğür kendisine bizim düşüncemiz, siyasi parti genel başkanlarından birinin aday olmasıdır.” dedi.

Uysal, Erzurum’da ayrımsız restoranda düzenlediği matbuat toplantısında, tarihi tıpkısı seçimin kavşağına akıllıca yaklaştıklarını söyledi.

Millet İttifakı’nın Cumhur Reisi adayı konusuna değinen Tevazulu, şöyle konuştu:

“Cumhur Reisi adayı gösterilmesi konusunda geç kaldığımızı düşünmüyoruz. Siyasetin zamanlaması, momentumu var. Çabucak aday değil, onun dışındaki metin çokça siyasal kararların alınacağı siyasi süreç işliyor. Masa etrafında tıpkı araya gelmiş partilerin oluşturduğu bazen emek grupları, kurumsal, yapısal ve Türkiye’nin can koygun it canlı çokça başlığıyla ilgili hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Mail zamanda halkoyu ile buluşturacağız. Geçmişle mukayese ettiğimizde muhalefetin aday problemi yoktur. Hepimizin eş kanaati, bu seçimlere ortak tıpkı Reisicumhur adayı ile gidilmesidir. Muhalefetin iktidara oldukça baktığında adayla beraber sunma majör avantajı sağlam tıpkısı kadroyu koyabilmekten geçmektedir.”

Uysal, toplumun beklentisini karşılayacak aynı namzet çıkaracaklarını belirterek, “Sayın Kılıçdaroğlu ve Akşener oluşmak için altılı masa etrafında kâin siyasal partilerin, yeri ve zamanı geldiğinde bu manada beklentiyi karşılayacak aynı adayı ortaya emisyon noktasında bugünden tıpkı problemi olmadığını açık yüreklilikle tabir ediyorum. Prensip düzeyinde içine düştüğümüz siyasi halin, içtimai şartların önümüze çizdiği sınırları ve siyasetin sadık denklemini gözeterek önümüzdeki süreçte Allah’ın izniyle adayımızı açıklayacağız. Şeş politik partinin ortak tıpkı buyruk ve ortaya koyacağı ekip ile önümüzdeki seçimi arzu rahatlığıyla kazanabileceğimizi düşünüyoruz. Demokrat Fırka adına bizim düşüncemiz, siyasal parti genel başkanlarından birinin aday olmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Share: