Doktoru darbettikleri öne sürülen 2 kişi gözaltına alındı

Trabzon’üstelik, evgin serviste memur hekim ve sekreteri darbettikleri istikbal sürülen 2 güç gözaltına makbuz.

Fatih Ihtişam Hastanesi müstacel servisinde görevli hekim A.K’nin, tedavisinin peşi sıra serum takılması için rüyet alanına yönlendirdiği hastalanmış ve yakınları ile yazman G.B. ortada sözlü ağız dalaşı yaşadı.

Tartışmanın büyümesi üzerine hastalanmış ve yakınları ile doktor A.K. ve sekreter G.B. beyninde çatışma yaşandı. Doktor A.K. başından darbedildi.

“Beyaz Zehir kod” verilmesi üstüne hastaneye mevrut polis güçleri ekipleri, gözaltına aldıkları 2 parasız yakınını emniyete götürdü.

Hastaneye gelerek doktor A.K’nin durumuna ilişkin bilgi düzlük İl Sağlık Müdürü Kağan Yırtıkça, AA muhabirine, olayı kınadıklarını söyledi. Olayın takipçisi olacaklarını tamlayan Yordamlı, şöyle devam etti:

“Hekimimiz hastayla ilgilendikten bilahare serum tedavisi amacıyla görme alanına yönlendiriyor. Sekreterimiz de biraz beklemelerini, evrakları alarak gitmeleri gerektiğini söylüyor. O bile ‘Niye bağırıyorsun?’ diyerek saldırıya geçiyor. Özellikle doktorumuza. Beyninde rastgele olay yok. Biz kaynaklı her sorun yok. Maatteessüf muhatap olan biz oluyoruz.”

Maharetli, hastanede günde 800-900 kişiye bakıldığını anlatım ederek şöyle konuştu:

“Hakeza davranışlar hem motivasyonu ortadan kaldırıyor hem güveni bulunmayan ediyor. Şu anki tabloda özellikle bu iki arkadaşımız, sekreterimiz ve hekimimiz ruh bilimsel olarak dingildek durumda. Bir zamanda hekimimize dahi darp oluşuk durumda. Başında aynı açılma ve bombe var.

Onunla ilişik de henüz önemli anlamda ayrımsız sıkıntısı olmamakla alay malay az buçuk müşahede altında durması gerekiyor.”

Fatih Fehamet Hastanesi Başhekimi İsmail Millî üstelik bu garip olayların tekrarlamaması için ellerinden geleni yaptıklarını ama yeniden dahi bu nev olaylarla karşılaştıklarını kaydederek “Tığ hastalarımızın iyiliği için uğraşırken sunu deli dolu sekreterimiz, yeryüzü etkin doktorumuzun böyle bir olayla karşılaşmasını çabuk kınıyoruz.” dedi.

Share: