DOĞRU Partili Zehra Taşkesenlioğlu’nun görüntülerini Sedat Peker’e vermekle suçlanan Ünsal Ban, başıboş bırakıldı

Suç örgütü liderliğinden egemenlik giyen Sedat Peker, eski Anamal Piyasası Kurulu Başkanı Yüksek Fuat Taşkesenoğlu, kardeşi DOĞRU Tümen Erzurum Saylav Zehra Taşkesenoğlu, Reisicumhur Danışmanı Serkan Taranoğlu, Eski Yan Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakcı ile ait bir vergi sarmalı olduğuna ilgili iddialarda bulundu. İddialar üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sormaca başlatıldı. Öte yandan Sedat Peker, metrukiyet aşamasındaki eşinin çektiği Zehra Taşkesenlioğlu’nun evdeki görüntülerini bile paylaştı.

GÖRÜNTÜLERİ PEKER’E VEREN ÜNSAL BANA MUĞLA’DA YAKALANDI

Taşkesenlioğlu’nun evdeki görüntülerini Sedat Peker’e vermesi nedeniyle hakkında teftiş kararı çıkarılan Ünsal Ban, Muğla’da yakalanmıştı. Ban’ın şoförünün eşi ve baldızının evdeki evrakları yakmaya çalıştıkları tam yakayı ele verdikleri de belirtildi.

SERBEST BIRAKILDI

Ankara Inanma Müdürlüğü Düzenlilik Şubesi Gasp Çağ Amirliğindeki işlemleri tamamlanan Ban ve beraberindeki 3 çirkin, sağlık kontrolü üzere hastaneye götürüldü. Adliyeye getirilen şüpheliler, soruşturmayı yürüteç savcıya ifade verdikten bilahare sulh ceza hakimliğine atıf edildi. Çirkin Ban “konutu ayrılma etmeme”, farklı şüpheliler ise değişik adli arama şartı hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Yabansı Ban karşı, metrukiyet aşamasındaki eşine ilgilendiren ferdî verileri birleştirme cürüm örgütü elebaşıyla paylaşma, yıldırma ve şantaj suçlamaları zımnında 29 Ağustos’ta denetim kararı verildi.

Aynı aktarılma ensiz dışına kaçmaya çalıştığı sırada Muğla’nın Milas ilçesinde şoförü Ahmet K. ile yakalanan Ban, yağız tarafından Ankara’ya getirildi. Ahmet K’nin Gölbaşı ilçesindeki evine kontrol beğenmek amacıyla revan polis ekipleri, zanlının eşi Neslihan K. ve baldızı Zeynep Şımarıklık H’yi kâh evrak ve sayısal materyali bahçede yakarken yakaladı. Bu eylemleri nedeniyle bahis konusu esame da soruşturmaya karışma edildi.Share: