Bodrum’da Nazik Zafer Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı Bodrum’da coşkuyla kutlandı.

Bodrum’da galibiyet kutlamaları evvel sabah saatlerinde düzenlenen resmi törenle başladı. Akşam Ezanı saatlerinde ise Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin organizasyonuyla ilçenin merkezinde Askı Alayı ve Manga konseri düzenlendi. Karaova Mahallesi’nde ise Bodrum Şehir Orkestrası Galebe Konseri yengi coşkusunu artırdı.

Bodrum Milta Marina’dan önünden başlayan ve Bodrum Uray Meydanı’na kadar bitmeme fail Askı Alayı’na; Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Içtimai İşler Ofis Başkanı Bağımsız Milletvekili Akdağ, Bodrum Belediye komutan yardımcıları, vahit müdürleri, fırka temsilcileri ve sivil topluluk kuruluşları özellikle girmek üzere haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı. Ellerinde Türk bayrakları ve meşaleler ile yürüyen yurttaşlar, marşlar söylerken Neyzen Tevfik Caddesi üzerindeki işletmeler da volkan yakarak ve marşlar çalarak coşkuya eş oldu.

30 Ağustos Zaferi’nin yıl dönümünde Ulu Alemdar Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak konuşmasına başlayan Komutan Aras, şunları söyledi:

“CUMHURİYETİMİZ ANADOLU’NUN AYDINLIĞIDIR”

“Iri Galebe’in 100. yılında, böylesine manidar bire bir kalabalıkla tıpkısı arada olmaktan çevre mutluluk duyuyorum. Zaman 100. yılını kutladığımız Türk Kurtuluş Savaşı, dünyanın genişlik yakınlarında, yer yasal savaşıdır ve yeryüzünde emperyalizme cebin mevdu ve müktesep bildirme iri çekişme destanıdır. Barışa adanan bu destanın sembolü, Türk bayrağıdır, lideri ise bilcümle mazlum devletlerin emsal aldığı Celil Alemdar Mustafa Kemal Atatürk’tür. Cumhuriyetimiz, Anadolu’nun aydınlığıdır. Tam mazlumların ışığıdır. Bu çerağ bilimle, sanatla, edebiyatla yükselecek. Cumhuriyet, siz gençlerimizin elinde ilelebet baki kalacaktır. Bu pir güne katılım ettiğiniz amacıyla her birinize teşekkür ederim.”Share: