Denizli’de zaferin 100. yılında turnuvalar düzenlenecek

Denizli Merkezefendi Belediyesi, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı çerçevesinde satranç, ayak topu ve tenis turnuvası düzenleyecek. Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, “Gençlerimiz için gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle spor kültürünü etkilemek istiyoruz. Düzenlenecek olan turnuvamıza bilcümle canlı sporcularımızı bekliyorum” dedi.

30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. sene dönümü Merkezefendi’da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Merkezefendi’yi sporun merkezi haline deklare etmek ve eskimemiş sporcular koymak için çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, Büyük Galibiyet haftasında ayak topu, satranç ve tenis turnası düzenliyor. Planlı turnuvalara Merkezefendi’birlikte eğleşme fail ve başvuru şartlarını karşılayanlar katılabilecek. Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, “Gençlerimizi dağ alışkanlıklara sürüklenmemesi ve onları incitici alışkanlıklardan yetmek adına spora ehemmiyet veriyoruz. Spora desteklerimiz seçme zaman devam ediyor ve etmeye da bitmeme edecek. Temas gence spor yapmayı aşılayacağız. Merkezefendi’dahi spor yapmayan güre kalmayacak. Çocuklarımızı spora motivasyon ettikçe gençlerimizdeki yetenekleri göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Ayak Topu turnuvasına 6 uray katılacak

30 Ağustos Galibiyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Merkezefendi Belediyesi, 6 belediyenin bünyesinde açılan Yaz Spor Okulları’nda eğitim bilimi gören öğrenciler ortada turnuva düzenleyecek. Ayak Topu Turnavası 27 Ağustos Cumartesi günü saat 10.00’de başlayıp 18.00’a büyüklüğünde sürecek. Ayak Topu Turnuvası’na Merkezefendi, Honaz, Bozkurt, Serinhisar, Babadağ ve Dazkırı belediyeleri katılacak.

Gençler satranç turnuvası’nda yüz yüze gelecek

Merkezefendi Belediyesi yoluyla satranç turnuvası de düzenlenecek. Turnuva 29 Ağustos Pazartesi haset saat 13.30’dahi başlayıp 31 Ağustos Çarşamba günü saat 15.00’bile bitecek. Teraspark AVM Satranç Turnuvası Salonu’nda gerçekleştirilecek satranç turnuvası 8 yaş ve altı, 12 yaş ve altı ve kilitsiz küreksiz grup oluşmak amacıyla üç kategoriden oluşuyor. 30 Ağustos Yengi Bayramı Satranç Turnuvası’na karışmak isteyenler, www.denizli.tsf.org.tr adresinden referans yapabilecekler. Akıbet müracaat tarihi ise 28 Ağustos Muamele günü saat 17.00’ye kadar.

Kursiyerler alan topu turnuvası’nda rakiplik edecek

Merkezefendi Yaz Spor Okulu Kursiyerleri ortada düzenlenecek olan 30 Ağustos Galibiyet Bayramı Tenis Turnuvası başlıyor. 23 Ağustos Salı günü saat 10.00’birlikte başlayacak olan Tenis Turnuvası 27 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00’a kadar sürecek. Düzenlenen turnuvada Yaz Spor Okulu öğrencileri beyninde kurulacak takımlar yüz yüze gelecek. Turnuva böylece gelişigüzel sporcuya madalya verilecek. – DENİZLİ

Share: