5 yıl evvel işlenen cinayet, mevrut itirafla aydınlandı: İş makinesiyle açılan çukurda çürümüş ceset bulundu

Pamukkale ilçesine bağlı Pınarkent Mahallesi’nde polise anbean itirafta mevcut tıpkısı hayat, arkadaşının 5 yıl önce bir cinayet işlediğini ve öldürülmüş kişiyi arkadaşıyla birlikte boş aynı tarlaya götürerek gömdüklerini argüman etti.

CESET BULUNDU

Arkadaşının öldürdüğü kişiyi gömmesine yardım fail ve duyduğu vicdan azabına 5 sene dayanıklı şüphelinin düz göstermesi üzerine, Pınarkent Mahallesi Kocadere mevkiindeki gereksiz tarlada hareket makinesi ile hafriyat çalışması başlatıldı. Dönem boyu bitmeme eden icraat sonucu tarlada açılan 2 metre derinliğinde ve kısaca 30 metre uzunluğundaki çukurda çürümüş ayrımsız naaş bulundu.

KİMLİK TESPİTİ YAPILACAK

Bir erkeğe ilgilendiren olduğu düşünülen naaş parçaları, çukurdan düzenci bire bir mesai ile çıkarıldı. Tanınamayacak halde olan ve kanıt torbalarına yerleştirilen naaş parçaları, görüngü yerinde yapılan geçmiş incelemelerin ardından kimlik tespitinin yapılabilmesi üzere adli tababet morguna kaldırıldı.

Cesedin kime ilgili olduğunun tespiti üzere gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri ve kaybolma müracaatları üzerinden emek başlatıldı.Share: