Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Birinci fazda yüzdelik 80’lik gelecek oranına imza attık”

– Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Birinci fazda yüzde 80’lik karşılama oranına imza attık”

“Yurtlar sürecini birlikte analiz, traksiyon ve aplikasyon namına üç temel başlıkta inceliyoruz”

ANKARA – Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2022-2023 Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı Yetersiz referans sonuçlarının bir numara fazda yüzdelik 80 oranında karşılandığını duyurdu.

Toyluk ve Spor Bakanı Kasapoğlu, GSB Şehir Yurdu ortamında mevcut Yurt Koordinasyon Merkezi’nde 2022-2023 GSB Ensiz müracaat sonuçlarının birinci fazda tonga oranın yüzde 80 olduğunu açıkladı. Toplantıya ayrıca dijital ortamda 80 Spor İl Müdürü katıldı.

“Yurtlar sürecini üstelik çözümleme, plan ve aplikasyon kendisine üç asıl başlıkta inceliyoruz”

Ensiz referans süreçlerini ‘çözümleme, plan ve aplikasyon’ olarak 3 asıl başlıkta ele aldıklarını tamlayan Kasapoğlu, aplikasyon noktasında mektepli tertip işleminin fazlara ayrıldığını belirterek, “Vekâlet adına birlik çalışmalarımızı selen odaklı ayrımsız şekilde cümlesi ile tıpkısı cümle yaklaşımı ile ele alıyoruz. Yurtlar sürecini birlikte analiz, traksiyon ve uygulama kendisine üç asıl başlıkta inceliyoruz. Aplikasyon aşamasına geçildiğinde ise bu çalışmalarımızı fazlara ayırdık. Zaman birinci safha sonuçlarını açıklayacağım. Asıl amacımız, darülfünun gençliğini onların yurtlara yerleşim sürecini en kıvrak şekilde, arz artağan, dinç aynı eş güdüm ile gerçekleştirmek. Öncelikle umum başvuruların bütünü nesnel bire bir şekilde ve sayısal ortamda hazırlandığını anlatmak isterim” diye niteleyerek konuştu.

Başvurular 12 amme kurumun dijital enfrastrüktür verisinden çözümleme edildi

Başvuru sürecinde 12 kamu kurumundan öğrencilerin bilgilerinin çözümleme edildiğini nâkil Vekil Kasapoğlu, “Biliyorsunuz bakir terbiye talim yılı için başvuruları başlattık. Bunun üzere 12 kamu kurumu vasıtasıyla, ÖSYM, YÖK, SGK, Hak Bakanlığı, Milli Yetişek Bakanlığı, Mekân Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Mesai ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sülale ve Içtimai Politikalar Bakanlığı, YTB ve Cahillik ve Spor Bakanlığı’ndan dijital adına doğrulama edilen altyapı ile analiz edildi. Başvurusu makbul sayılan öğrencilerimiz, dirimsel, sükse ve içtimai buut kriterleri esas alınarak dijital ortamda afaki bir şekilde tespit edildi” ifadelerini kullandı.

Oluşan tertip ile öğrencilerin okullarına yer mail nezaret yurdundan fethetmek sureti ile çizin çizin yerleştirmelerin gerçekleştiğini kaydeden Kasapoğlu, numara aşamalarını bölümlere ayırarak, okulların açılış tarihleri, üniversiteye ilk defa başlayacak öğrencilerin şehre geliş durumları alelhusus değerlendirildiğini söyledi.

“Bir Numara fazda yüzdelik 80’lik istikbal oranına imza attık”

Bir Numara fazda hep sıkı başvurularının yüzdelik 80’ini muvaffakiyet ile yurtlara yerleştirildiğini dile getiren Icra Vekili Kasapoğlu, “Yıllık bazda genişlik fazla talebi almış olmamıza rağmen tarihimizin sunu faziletkâr fent oranını gerçekleştirdik. Talih yerine bir numara fazda yüzde 80’lik gelecek oranına imza attık. Türkiye’nin sağladığı mikro faaliyetlerinin dünyada eşi benzeri olmadığını biliyoruz, İspanya konaklama talebinin yüzdelik 6’sını, İngiltere yüzdelik 24’ünü, Almanya yüzde 11’ini, ÇAKER yüzde 12’sini, Fransa ise yüzdelik 15’ini karşılıyor. Biz, yüzdelik 80’lik bir istikbal oranı ile hem üstelik bir numara fazda bu rekoru gerçekleştirdik” dedi.

İlk fazda 41 devlet tüm ile yerleşimini bittiğini, 20’ye mümasil ilde dahi ikinci faz yerleşimlerin bitirilmek için olduğunu belirten Kasapoğlu, şu ifadelere kayran verdi:

“41 şehirde ikinci faz uygulamasına geçmeyeceğiz. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Balkı, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Çeltek, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak başlamak amacıyla 41 toprak merkezimizde tüm başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye mümasil ilimizde de bu yerleşimi ikinci safha sürecinde ilhak etmek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde koca ve 4 ilimizde kız öğrencilerin cümlesi yurtlara yerleştirildiler.”Share: