Bisikletinin selesinde 2 haftalık oğlunun hikayesini taşıyor

Bisikletiyle Eskişehir’in meydanlık sokaklarında seyyar satıcılık eden Mukavemetli Yaşar, “Benim bu bisikletle şu saatten sonra ensesi kalın olacak halim yok, gösterişli bakımda savaş veren 2 haftalık oğlumun rızkı amacıyla uğraşıyorum” dedi.

Eskişehir çıkmaz ve caddelerinde bisikletiyle seyyah satıcılık yaparak geçimini idame ettiren Sakaryalı Pek Yaşar, görenlerin dikkatini çekmeye bitmeme ediyor. Bisikletinin selesinde satışa sunduğu ürünlerle insanları tezgahının etrafında toplamayı başaran Yaşar, bu vahim ilgiden ekolojik ortam memnuniyetini dile getirdi. Eşinin Eskişehirli olmasından âlem yaklaşık 2 sene ilk buraya yerleştiğini belirten Yaşar, “Kentin her köşesinde bisikletimle çocuklarımın nasibini kazanıyorum” şeklinde konuştu.

“2 haftalık oğlum şu anda ağır bakımda savaş veriyor”

Seyyar satıcılığın çevresel faktörlerden belde kendisini ara sıra zorlayabildiğini nâkil 52 yaşındaki Yaşar, bahis ile ait namına sözlerine şöyle sürdürdü:

“Çığlık gelgel koşullarında hem kendimi hem de tezgahımı korumak zorundayım. Evimden dışarı çıkarken aklıma gelen geçmiş durum bu oluyor. Fakat 2 hafta ilk dünyaya erkendoğan yani ercecik mevrut oğlum şu dakika ağır sıklet bakımda hayata söylenmek amacıyla savaşım veriyor. Düpedüz başta onun olmak için ailemin rızkı için uğraşıyorum. Benim bu bisikletle şu saatten sonraları ensesi kalın olacak halim yok.” – ESKİŞEHİR

Share: