Bilecik’te boğanak aktif oldu

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine sınırlanmış Karaköy köyünde ateş yağış nedeniyle bire bir araba, ayrımsız traktör ve 2 römork suyla alay malay sürüklenen toprağın ortada kaldı.

İlçede akşam ezanı saatlerinden itibaren rüzgarla birlikte etkisini gösteren sağanak ağaçların devrilmesine hastalık oldu.

İlçe merkezindeki cadde ve sokaklarda akarsu birikintileri oluştu. Pazaryeri Belediyesi ekipleri Yüzbaşı Mahallesi’nde İbrahim Kalkan’a ilgili habbe üstüne devrilen ağaçları kepçe yardımı ile kaldırdı.

Karaköy köyünde ekstrem yağış dolayısıyla oluşan suyla alay malay sürüklenen toprak birikintisi beyninde 2 römork, bire bir otomobil kaldı. Tıpkı traktör ise yan devrildi.

Hızlı şimendifer köprüsüne kadar sürüklenen yararsız varilleri ile kaldırım taşları dolayısıyla köye giden sefer kapandı.

Elektrik kesintisi yaşanan köyde Pazaryeri Belediyesine ilgili hareket makineleri yolları temizleme çalışması başlattı. Şehremini Zekiye Uğurlu, yaptığı açıklamada, ekiplerin karye halkına apotr olduğunu söyledi.

Demirköy köyünde ise yağış dolayısıyla yollar adeta dereye dönerken, kaldırım taşları yerinden söküldü.

Ekipler yaşanan olumsuzlukların giderilmesi için mücahede yürütüyor.Share: