741. Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri amacıyla hazırlıklar sürüyor

Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, Eylül’ün ikinci haftasında kutlanacak olan 741’inci Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri üzere Söğüt’te muhtelif incelemelerde bulundu.

İlk yerine şenlikler için müzakere ve değerlendirme toplantısını ilgili çekicilik amirlerinin katılımıyla gerçekleştiren Vali Kızılkaya, ardından şenliklerin gerçekleştirileceği alanları sahada strateji etti. Ertuğrul Gazi Türbesi, Ertuğrul Gazi Camii, Darul Kurra, cirit oyunu sahası ve şenlik alanında türlü araştırmalar işleyen Vali Kızılkaya, Bilecik’in ve Türkiye’nin sunma yüce manevi değerlerinden olan Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri’ne heyecanla hazırlandıklarını anlatım etti. Vali Kızılkaya, “Kasırga içerisinde aynı şenlik akdetmek istiyoruz” ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

Vali Kızılkaya’ya Bilecik İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Ses Bayrakçı, Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, Söğüt Şehremini İsmet Sever, İl Güllabi Komutanı Jandarma Miralay Yenmiş Sandal, İl Güven Müdürü Ertuğrul Namal, İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan Bircan, İl Müftüsü Uca Erhun, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir ve ilişik yetkililer zevcelik etti. – BİLECİK

Share: