Baskın sularından kurtarılan nemli kadın hastanede yaşamını yitirdi

Orhangazi’nin Paşapınar Mahallesi’nde sel sularıyla sürüklendikten sonra vatandaşlar marifetiyle kurtarılarak hastaneye kaldırılan 4 kişiden birisi olan Aliye Sebep irtihal etti.

Çarşamba akşamı Orhangazi’yi etkisi altına düzlük dokunaklı yağmur yağışı kırsal Paşapınar Mahallesi’nde vücut sonra kapatılan derenin taşmasıyla sere illet olmuştu. Hafta sonları Paşapınar’a gelerek rekiz evlerinde artan tıpkı sülale baskın sırasında evleri su alınca dışarı geçmek zorunda kalmış ve hâkim sularına kapılmıştı.

Son anda kurtarıldılar

Sel sularıyla sürüklenen 4 birey amacıyla arama çalışması başlatıldı. Mahalle sakinlerine benzeri müddet sonra ekipler bile eşlik etti. Sular arasında kalan Paşapınar Mahallesi’nde sürüklenen 4 sevimli vatandaşlar ve ekiplerin yardımı ile kurtarılarak Orhangazi ve Gemlik kerem hastanelerine kaldırıldı.

Acı olgun

Selden kurtarılanlar arasındaki Aliye Yıldırım’dan kırıcı vukuf geldi. 72 yaşındaki bahtsız kadının dirim savaşı 2 çağ sürdü. Aliye Yıldırım’ın otama gördüğü Bursa Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybettiği öğrenildi. – BURSA

Share: