Balın dozunu kaçırdığı için yorgun düşen ayıyı bulan ormancı o anları anlattı Açıklaması

Düzce’da balın dozunu kaçırdığı için kudretsiz düşen ayıyı bulan ormancı Yasin Öztaş, yolda ayıyı geçmiş gördüklerinde korktuklarını, elan sonra araca aldıkları hayvanı Düzce Milli Parklar ve Tabiat Dulda Ofis Müdürlüğüne teslim ettiklerini söyledi.

Öztaş, AA muhabirine, ayrımsız aktarılma evvel bölgede karşılaştıkları köylülerin kendilerine bölgede bire bir temel ayının 2 yavrusuyla gezdiğini söylediğini anlattı.

Bölgede görev yaptıklarını dile getiren Öztaş, “Orman dulda taharri faaliyetlerimizi gerçekleştirirken yolda yerde kocaoğlan yavrusu yattığını gördük halsiz tıpkı şekilde. İlk başta baktık, korktuk elbette. Arkadaşım ayağından, ben de ensesinden tutarık arabaya aldık.” ifadesini kullandı.

Öztaş, işletme şefliğini arayarak durumu bildirdiklerini dile getirerek, “Maşrık Dulda ve Milli Parklar ile bağlantıya geçildi. Biz dahi ayıyı Düzce Milli Parklar ve Tabiat Esirgeme Ofis Müdürlüğüne teslim ettik.” dedi.

Ayının ayağa kalkacak halinin olmadığını belirten Öztaş, “Milli Parklardan vukuf aldım, zehirlenme olduğu söylendi. Şeker oranı faziletli hamiş, baldan cins iri belki.” değerlendirmesinde bulundu.



Share: