Ataşehir ihalesinde en yüksek teklifi DAP Gayrimenkul verdi

Gayrimenkul Basamak GYO’nun Rum Yakası’ndaki koca lokasyonlardan biri olan Ataşehir arazisi için açtığı ihalede bildirme erdemli öneri DAP Yurt Geliştirme’den geldi. Yurt Göz GYO güvencesi ve DAP vizyonuyla; Ormanköy, Nişantaşı Koru ve Eskimemiş Levent projelerini “Sağlıklı Karı” konseptiyle geliştiren DAP Emlak, ‘Metin Ev’ konseptini Ataşehir’e taşımayı hedefliyor.

Ataşehir’dahi yer alanı 9.242 metre kare olan, merkezi konumu cihetiyle şişman bağ gören ihaleye toplamda 11 firma katıldı. DAP Emlak’ad genişlik efdal teklifi verdiği eksiltme sonucunda, Taşınmazlar Konut GYO’nun ASKŞPTG’si 894 milyon 600 bin TL oldu.

MERKEZİ LOKASYONUYLA İŞ DÜNYASININ GÖZ BEBEĞİ

Türkiye’nin arz büyük şirketlerinin model ofislerinin olduğu Ataşehir bölgesi, akıbet yıllarda hele iş dünyasının de sargı odağı konumunda. Bu bölgede çalışan iş insanlarının ve kayırıcı düzey çalışanların, alelhusus şehir merkezinde oturmayı ve doğayla bağırsak içe olmayı tercih ettiğine özen calip DAP Gayrimenkul Ihya Umumi Heyet Başkanı Vuzuh Yılmaz, “Sağlıklı Ev konseptini, eskimemiş ve sektöre öncülük edecek dokunuşlarla Ataşehir’e taşıyacağız. Bölgenin taleplerini biliyoruz ve buna makul “Sağlıklı Ocak” konseptinde bir proje geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

SAĞLIKLI AILE, İSTANBUL’ÜSTELIK BÜYÜYOR

Dünyayı etkisi altına düz Kovid 19 döneminde “Sağlıklı Ocak”lerin öneminin daha birlikte arttığını hatırlatan Nurlu Yılmayan “Projelerimizi herhangi bir devir yeni dünyanın gelişen/değişen düzenine bakarak geliştiriyoruz Nasıl kim sarsıntı emlak sektörü amacıyla tıpkı denek taşı olduysa benzeri şekilde Kovid 19 da sektörümüzü yeniden şekillendiren bir dönüm noktası oldu. DAP Emlak namına rastgele zaman insanlarımıza yararlı basamak ve işyeri tezyit bilinciyle projelerimizi geliştirdik. “Zinde Eş” konsepti birlikte de tamamen bu bilinçle maltalık buldu. Oluşturduğumuz keyif yerleşmiş ile müşterilerimizin fikirlerini alarak “Mıhlı Ocak” konseptini geliştirdik. Bu konseptimizi İstanbul’un böylesine kızıl arazilerinde hayata buyurmak bizi bahtiyar ediyor” dedi.

TÜRKİYE’NİN POTANSİYELİNE İNANIYORUZ

Saf Yılmayan şöyle devam etti: “Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz parçalanmamış projelere tıpkısı laf eseri gözüyle baktık. Ülkemize, şehrimize aynı değer katma vizyonuyla hareket ettik. Tabir yerindeyse şehrin vitrinini tablo gibi işliyoruz. Türkiye’nin gücüne ve potansiyeline inanıyoruz ve yatırımlarımıza ivinti kesmeden devam ediyoruz. İstanbul’a ve ülkemize abide eserler, simge binalar ve mutlu yaşayacakları yuvalar kazandırmaya devam edeceğiz.”

Fer Yılmayan, dosdoğru eş kriterlerini ise şöyle sıraladı:

1- Birincisi faziletli bükülmüş olmayacak. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere sağlıklı ocak diyoruz.

2- İkincisi ayazlık, teras ve bahçe… Sağlıklı evler bahçe yoksa balkon, ayazlık birlikte veremiyorsanız kesinlikle degaje balkona topluluk olmalı

3- Üçüncüsü ise yeşil alan. Bu yüzden metin ev degaje benzeri yeşil alana iyesi olmak zorunda. Yapılan çalışmalar gösteriyor yeşillikler ortamında yapılan spor aktiviteleri kronik hastalıklara de bol geliyor.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Pandemi süresince çoğu antlaşma pencerelerimizi üstelik açamadık. Bu açıdan bakıldığında ‘Mıhlı Aile’ dediğinizde, seçkin dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki keyif kriterlerine akla yatkın yerine tasarlanması ve banko birbirinden ‘hür’ olması gerekiyor.

5- Beşinci ve sonuç ölçüt ise en üst deprem yönetmeliğine göre mensur ediliyor olması…

DAP’TAN Uzun’te ufki mimaride zinde aile konsepti

DAP’TAN Uzun’te sivri ve country yaşamının tanımı: YENİ LEVENT

DAP’ın projesi Kullanılmamış Uzun’e rekor kâm!

DAP’ın halka arzına okkalı murat geldi!

Share: