Vatandaşlar toplumsal hane projesi amacıyla başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı içtimai bölük projesine başvuru yapıyor.

“Cumhuriyet Altını Tarihinin En Iri Toplumsal Göz Projesi” diyerek nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” olarak belirlenen kampanyaya başvurular, e-Oran’in birlikte proje ilindeki Ziraat Bankası ve Ahali Bankasının izinli şubeleri vasıtasıyla da yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabah saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara gelen vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar tarafından yapılacak başvurular, 14 Eylül-31 Ekim 2022 tarihleri arasında akseptans edilecek. e-Heybet başvuruları ise 28 Ekim’de sona erecek.

Sakarya’bile vatandaşlar, Adapazarı, Hendek, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’bile mensur edilecek bütün 2 bin 750 göz amacıyla banka şubelerine geldi.

Proje kapsamında biçim ile 6 ilçede 902 göz yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Günahsız Araz, AA muhabirine, emekli olduğunu ve yıllardır ocak sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu tamlayan Araz, “İnşallah eş sahibi oluruz. Cenabıhak herkese şans etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 ev yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kayaç üstelik projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkürname fail Kayaç, “Bu gailesiz yaşımda ocak hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Adem Karma ise kiraların faziletli olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden karı ahzetmek istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 hane yapılacak Kocaeli’den, 1100 hane düz yazı edilecek Düzce’den, 1450 hane kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 hane yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye başvurma ediyor.Share: