Trabzon yerel haberleri: Trabzon’da “Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu” etkinliği

İçişleri Bakanlığınca “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde Trabzon’bile yolcu geçitleri kırmızıya boyandı.

İçişleri Bakanlığınca trafikte yolcu önceliğine dikkat kaplamak ve sürücü duyarlılığını bırakmak amacıyla “Yayalara evleviyet duruşu, hayata ihtiram duruşu ” sloganıyla tamlık Türkiye’de eş anlı olarak başlatılan kampanya çerçevesinde eğreti geçitlerindeki çizgiler kırmızıya boyandı.

Ortahisar ilçesi 2 Nolu Erdoğdu Mahallesinde mevcut MISIL-İŞ Sendikası Ortaokulu uğrunda başlatılan etkinlikte Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon İl Güvenlik Müdürü Kenan Aydoğan, Milli Terbiye İl Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu amade bulundu.

Burada ayrımsız enformasyon özne Ilbay İsmail Ustaoğlu, her yıl olduğu gibi trafikte arızi önceliğine ilgi çalmak amacıyla kampanyalar düzenlendiğine ilgi çekerek “Türkiye genelinde İçişleri Bakanlığımızın önderliğinde haddinden fazla evire çevire tıpkı kampanyaya bizde Trabzon adına öğrencilerimizle alay malay katılıyoruz. Herhangi Bir yıl olduğu kabil bu yılda bizim trafikte eğreti önceliğine ilgi kaplamak ve güdücü duyarlılığını artırmak üzere kampanyalar düzenleniyor. Bu yılki kampanyamızda bizim yayalara evleviyet duruşu ve hayata saygı duruşu sloganıyla yapılan benzeri kampanya. Bizde öğrencilerimizle bu arada bu kampanyayı hayata geçiriyoruz. İçişleri Bakanlığımız 2030 yılına kadar trafikte birey kayıplarını yüzdelik 50 hafifletmek için değme sene geriye çevrilmiş eski yıllarda dahi çok adamakıllı kampanyalar yaptı. Bu yılda bu kampanya 29 Eylül saat 11 -14 arası Türkiye genelinde 81 ilde olduğu kabilinden burada yavrularımızla birlikte gerçekleştiriyoruz. İnşallah birlik bunlar bizim üzerinde hassasiyetle durduğumuz trafikteki birey kayıplarının azaltılmasına müteveccih duyarlılığı çoğaltmak sürücülerimizin bu konuda dikkatlerini vira etmek amacıyla amacına ulaşır diyerek düşünüyorum” dedi.

Vali Ustaoğlu henüz sonradan öğrencilerle birlikte sâri geçidini kırmızı renge boyadı. – TRABZON

Share: