Muğla yerli haberleri: Menteşe’de Kadınlara Sağlık Taraması

Menteşe Belediyesi vasıtasıyla hesaplı ‘Sağlıklı Toplum Toplumsal Şehremaneti’ projesi kapsamında rustik mahallelerde ölçülü çalışmalar bitmeme ediyor. Proje kapsamında Avcılar Mahallesi’ndeki kadınlara Menteşe Belediyesi Afiyet İşleri Müdürlüğü yoluyla kadınlarda yoğun tanıdık kanserler ve erken tanılama üzerine eğitimler verildi. Eğitimlerin ardından 34 kadının Amansız Hastalık Er Tarama Merkezi’nde (KETEM) tetkikleri yapıldı.

Menteşe Belediye Reisi Bahattin Gümüş, mıhlı cemiyet içtimai belediyecilik anlayışıyla değme ant vatandaşların beraberinde olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Kırsal mahallelerimizde hoppadak sefer, ast yapı çalışması yapmıyor, aynı zamanda burada ateş parçası vatandaşlarımızın sağlıklarıyla üstelik yakından ilgileniyoruz. Bu kapsamda başlattığımız ‘Sağlıklı Sosyete Toplumsal Belediye’ projesi ile kırsalda etkili kadınların üzeri ve ruh sağlıklarına müteveccih çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Belediyemize merbut Esenlik İşleri Müdürlüğü marifetiyle kırsaldaki kadınlara ulaşılıyor ve kadınlarda sık görülen kanserler ve erken teşhis üzerine lazım bilgilendirmeler yapılıyor. Verilen eğitimlerin ardından kadınlar belediyemiz tarafından ücretsiz servis araçlarımız ile alınıp KETEM’de ücretsiz taramaları yapılıyor. Halkımızın sağlığı temas şeyden kızıl. Mıhlı ayrımsız topluma zinde erat ile ulaşabiliriz. Bu konuda insana raci projeler üretmeye ve bu projelerimiz ile vatandaşlarımızın beraberinde olmaya devam edeceğiz.”

Share: