MHP Umumi Başkanı Bahçeli’den yeni yıl tebrik kartı mesajı

Ulusalcı Debi Partisi (MHP) Umumi Başkanı Ihtişam Bahçeli, “El Erki 2023’ün el haritasını net adına çizecek, millet iradesi kararını atama edecek, galibiyet Türk milletine ilgililik duyan Türkiye sevdalılarının hanesine yazılacaktır” ifadelerini kullandı.

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, yeni sene zımnında tebrik mesajı paylaştı.

Türkiye bundan sonra çok elan hareketli tıpkısı seviyeye yükseldiğini belirten Bahçeli, “Saraka dinleyen değil, meze geçiren ve sözünü dinleten; yeri geldiğinde yavaş gücünü, yeri geldiğinde da caydırıcı vasfını kullanan tıpkısı ülke mertebesine çıkmanın hak gururunu vicdan sahibi rastgele insanımız yaşar arkaç gelmiştir. 2023, Türk ve Türkiye Yüzyılının önsözü, civar yüzü, öncü yılı olacaktır. 2023, Lider Mutluluk Türkiye’nin timsali, nişanesi, haysiyet ve murat yılı halinde cilve edecektir. İnancımızın kaynağı, irademizin kararı, dünyayı Türkçe kıraat isteğimizin kararlılığı nasıl bu şekilde vasat ve yaşayış bulacaktır” dedi.

Bahçeli mesajına şöyle devam etti:

“Uzun yıllara sari aynı özlemin, on yıllar boyunca heyecanla muhtemel tarihi bir eşiğin ifadesi, ilamı ve ibrası olan 2023 yılına taptaze ümitlerle erişmiş bulunuyoruz” diyen Bahçeli şunları kaydetti:

Acısıyla tatlısıyla, sevinciyle hüznüyle geride küsurat 2022 yılında hem bölgemiz hem bile küresel herkes muhtel ve dengesiz ayrımsız görüntü vermiştir. Savaşlar, etnik gerilimler, basiret tamamen cepheleşmeler, terör saldırıları, paylaşım kavgaları, hakimiyet mücadeleleri, konuşu ve diplomatik şantajlar, gıda ve enerji darboğazları, insancasına ve vicdani krizler maatteessüf dünyayı fehva yerindeyse esaret altına almıştır. Alelhusus Rusya ile Ukrayna beyninde süregelen askeri ve stratejik çatışmalar yalnız bu ülkeyle ilişkin tor, inatçı sonuçları itibariyle Avrupa’dan Amerika’ya, Asya’dan Afrika’ya kadar hasiyet etmediği alan neredeyse kalmamıştır.”

2023’ün kazananın Türkiye ve Türk milleti olacağının altını çizen Bahçeli, “Demokratlık 2023’ün kat haritasını kemiksiz namına çizecek, kavim iradesi kararını atama edecek, yengi Türk milletine mensubiyet duyan Türkiye sevdalılarının hanesine yazılacaktır. 2022 ve geçmiş senelerin tecrübesiyle 2023’ün esas çatısı örülecektir. Milli bağlanak ve muadele bağları, mehabet ve millet kaynaşması, siyasal ve ekonomik basübadelmevt kararlılığı, cumhurla Cumhuriyet’in kucaklayıcı karakteri önümüzdeki kullanılmamış yüzyılın mukavemet kudreti olacaktır. Bu ruh ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yıldönümünü bahtiyarlıkla kutluyor, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Savaş kahramanlarını ve ermiş şehitlerimizi rahmetle, hürmetle ve minnetle anıyorum. Şişman Türk milletinin, Türk-İslam aleminin; kökeni, yöresi ve anasının dili ne olursa olsun parçalanmamış vatandaşlarımızın, kamu insanlığın kullanılmamış yılını kutluyor, hazar, huzur, keyif ve esenlik dileklerimi bahusus paylaşıyorum” açıklamasında bulundu. – ANKARA

Share: