Lehçe Bilardo Turnuvası sona erdi

Dünya Şampiyonu Tayfun Taşdemir’in hazırlanması

Karşılaşmalardan görüntüler

Müsabakaları izleyen seyirciler

Belediye Reisi Mehmet Yarka’nın konuşması

Madalya ve kupaların verilmesi

Toplu ışık çekimi Şırnak’ta Lehçe Bilardo Turnuvası sona erdi

ŞIRNAK (AA) – Şırnak’ta 4 ilden 96 sporcunun katıldığı “Şırnak Belediyesi Lehçe Bilardo Turnuvası” çeyrek altın, nısıf ve bitiş karşılaşmasının peşi sıra sona erdi.

Cumhuriyet Altını Mahallesi Longoni Bilardo Salonu’nda salondaki 4 masada düzenlenen ve 2 dönüş önceki başlayan 3 izole bant bilardo turnuvasında finale sâdır 1997 Dünya Şampiyonu Yılmayan Özcan ve yeni Acun Şampiyonu Tayfun Taşdemir karşılaştı.

Müsabakayı 40-39 kazanan Taşdemir, turnuvanın şampiyonu olurken ikinciliğini Özcan, üçüncülüğü dahi Diyarbakır’dan Uğur Macit aldı.

Turnuvaya katılan Şehremini Mehmet Yarka, AA muhabirine, 2 aktarılma önce başlayan ve 14 ilden 96 sporcunun yarıştığı turnuvanın finalini gerçekleştirdiklerini, müsabakalarda bilardo severlerin haddinden fazla çekişmeli karşılaşmalar izlediğini söyledi.

Şırnak’ın son zamanlarda turnuvaların merkezi olduğunu belirten Yarka, devamında şunları kaydetti:

“Dirlik, paraşütü, uluslararası tenis turnuvası, rafting gibi etkinlikleri gelişmemiş devir önce eş sahipliği yaptık. Son yıllarda sevilen bire bir spor dalı olan bilardonun turnuvasını ikinci kere kentimizde yapıyoruz. Bugünü anlamlı kılan 2 şampiyonun kentimizde bu turnuvaya iştirak etmesi. Biri 1997 gayr dahi tıpkısı hafta evvel böke olan ve ayağının tozuyla bizi kırmayıp gelen son şampiyon Tayfun Taşdemir. Onları Şırnak’ta ağırlamaktan balaban bahtiyarlık duyuyoruz. Belediye yerine rastgele devir sporun ve sporcunun beraberinde olduk olmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkürname ediyorum”

Turnuvada dereceye giren sporculara madalya ve kupalar verildi.

Etkinliğe, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, Cahillik ve Spor İl Müdürü Abdullah Değer, DÜRÜST Öğür İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Share: