Harabe evler ve sonbaharın ahengi görenleri hayran bırakıyor

Yıkı evler ve sonbaharın ahengi görenleri hayran bırakıyor

ŞIRNAK Şırnak’ın Uludere ilçesine mecbur Hilal beldesindeki yıkı evler ve Uzungeçit beldesinde yemiş bahçeleri sonbahara ahengi ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Alem beldesinde beniz almanak tıpkısı geçmişe erbap olan mimarisiyle duvar yapılarını esirgeyici harabe taş evler kasım ayının sonlarına makul güz ile olan ahengi görenleri hayran bırakıyor. Uzungeçit beldesinde ise meyveleri toplanan ağaçların kasımın son günlerinde boyut cümbüşü ayrımlı tonlarıyla ayn kamaştırıyor. Foto stüdyolarını aratmayan yıkı köy, Ayça beldesi ve Uzungeçit’deki meyve bahçeleri foto severlerin bağ odağı oldu.

Hem Uzungeçit’in hem bile Hilal’in sonbahar manzaralarını dron ile görüntüleyen foto sanatçısı Ayhan Babat, “Yıkı taş evler ve sonbahardaki keyfiyet cümbüşünün alay malay oluşturduğu iyice manzaraları dron ile görüntülemeye geldik. Çektiğimiz yerler Uzungeçit’ten tıpkı semere bahçesi ve Uludere’ye merbut Hilal beldesindeki harabe evler. Yıkı evler ve sonbahar görüntüsü kartpostallık manzaralar sunuyor. Bizde bunu bu zaman dron ile çektik. Bu videoları içtimai medya hesaplarımızda paylaşacağız bölgemizin değme sezon ayrı bir güzelliği var ve kebir tabiat manzaraları sunuyor” dedi

Share: