Gökyüzüne en mümasil curcuna Erciyes Motofest başladı

Erciyes Motosiklet Festivali beşinci el curcuna ateşinin yanması ile başladı. Türkiye’nin ciharıyek yanından motor tutkunları Erciyes Dağı’nda aynı araya geldi.

Kayseri Erciyes A.Ş. destekleri ile Kayseri’deki fahri motor kulüpleri yoluyla gelişigüzel yıl geleneksel kendisine gerçekleştirilen Erciyes Moto Fest bu yıl beşinci defa düzenleniyor. Motosiklet Festivali Erciyes Dağı’nın 2 bin 200 metresindeki Tekir Yaylası’nda bulunan çerge/karavan kamp alanında yapılıyor. Türkiye’nin dört bir yanından binlerce çipo atlıyı zirvede ayrımsız araya getiren festivalin geçmiş günü kamp ateşinin yanması ile başladı. Motor tutkunları değişik enstrüman gruplarının fon performansları ile doyasıya eğlendi. Motor oyunları, şovlar, yarışmalar kadar türlü faaliyetlerin yapıldığı organizasyonda klasik makine, off-road ve vosvos vesait dahi sergilendi.

Festivalin ikinci gününde ekin ve sıra turları, Moto-cross yarışları bile yapılacak. Türkiye motor akrobasi şampiyonu ve adlı motosiklet şovmeni Birkan Polat bile kasırga donör aynı gösteri sergileyecek. Erciyes’te tıpkı araya gelen olan motosikletçiler alay sürüşü ile şehir turu attıktan bilahare tekerleri Kayseri Cumhuriyet Meydanı istikametinden yine curcuna alanına çevirecek. – KAYSERİ

Share: