FIVB Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası

Mağaza: Gliwice Arena

Hakemler: Angela Grass (Brezilya), Rene Karina Noemi (Arjantin)

KUL: Poulter, Frantti, Ogbogu, Washington, Robinson, Drews (Hentz, Wong Orantes, Cuttino, Wilhite, Carlini, Tapp)

Türkiye: Cansu Özbay, Saliha Şahin, Zehra Zaman, Ebrar Karakurt, Hande Baladın, Tutum Fazilet Dündar (Sembol Aköz, Aylin Enerjik, Elif Delice, Meryem Gri, Meliha İsmailoğlu, İlkin Entelektüel, Derya Cebecioğlu)

Setler: 25-22, 25-15, 25-20

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Dünya Şampiyonası’nın çeyrek altın finalinde ESIR’ye 3-0 yenilerek turnuvaya veda etti.

Polonya’nın Gliwice kentinde oynanan müsabakada, setin geçmiş başlarında 6 nüsha kavrayışsız düşen milliler, Ebrar Karakurt, Zehra Devir ve Saliha Delicesine’in sayılarıyla 10-10 eşitliği yakaladı. Milli takımın hücumlarına mebzul defans işleyen KÖLE, Frantti, Drews ve Robinson’un sayılarıyla geçmiş seti 25-22 kazandı.

İkinci setin geçmiş dakikalarında iki talih ortada angarya hakim olurken, milli takım Ebrar Karakurt, Zehra Sıra ve Kahkaha Baladın ile sayılar buldu. Milli takıma, Drews, Washington, Ogbogu ve Frantti’nin sayılarıyla değer veren MEMLUK, ikinci seti 25-15 kazandı.

Üçüncü sette de etkin oyununu sürdüren ve Frantti, Drews, Poulter ve Robinson ile sayılar bulan BENDE, seti 25-20, maçı da 3-0 kazanarak yarı finale yükseldi.

BENDE’ye yenilen milliler, FIVB Dünya Uçan Top Şampiyonası’na veda etti.

Share: