Eşeysel atak şüphelisinin son görüntüsüne ulaşıldı

Uşak’ta tensel saldırış olaylarının faili olarak aranırken polisle girdiği çatışmada ölen zanlının, sabaha karşı dahi evine girdiği tıpkısı apayrı kadına yönelik cinsel atılım teşebbüsünde bulunduğu ve sokakta yürürken bölgedeki güvenlik kamerasına görüntüsünün yansıdığı belirlendi.

“Çocuğun seksüel istismarı” suçundan sabıkası mevcut H.T’nin, “cinsî ofans”, “doyumluk”, “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” ve “hane dokunulmazlığı ihlali” suçlarından aranırken polisle girdiği çatışmada hayatını kaybetmesine ilgili kullanılmamış detaylara ulaşıldı.

H.T’nin, üniversite öğrencilerinin bulunduğu evden şeb yarısına doğru ayrıldıktan sonradan sabaha karşı, kar maskesi ve eldiven takarak girdiği evde yalnız dinamik K.G’yi boğazına bıçak dayayıp taciz ettiği belirlendi.

Zanlının ayrımsız enstantane boşluğundan yararlanıp evden kaçan kadının polise başvurduğu kaydedildi. Şüphelinin görüntüsü ise kadının evinin bulunduğu sokaktaki düzenlilik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde, şüphelinin elindeki eldiveni atması ve sokaktan bilgisiz geçmesi düzlük alıyor.

Üniversite öğrencilerini 18 saat köle almış

Şüphelinin benzeri apartmanın bir numara katında hayat dolu 4 üniversite öğrencisinin evine üstelik sabaha alın eğin balkondan girdiği öğrenildi.

Evde öğrencileri salonda toplayıp telefonlarını aldığı ve kimseye haber vermemeleri amacıyla onları pompalı tüfekle gözdağı ettiği kaydedilen şüphelinin, ayrımsız süre sonraları yüzündeki kar maskesini çıkardığı belirtildi.

Yaklaşık 18 saat evde kalan şüphelinin, bu tam öğrencileri markete alışverişe gönderdiği, öğrencilerin ise evde mütezayit arkadaşlarının beis göreceği korkusuyla kimseye malumat veremeden eve döndükleri kaydedildi.

Öğrencilerin ayrımsız arkadaşlarının eve geleceğini öğrenen şüphelinin bu durumdan karmakarışık olduğu ve evden ayrıldığı belirtildi.

Olayın geçmişi

İl Itimat Müdürlüğü ekipleri, 4 Ara Pazar günü akşam saatlerinde üzerine “seksüel hücum”, “soygunculuk”, “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” ve “konut dokunulmazlığı ihlali” suçlarından yakalama kararı kâin H.T’nin, Aybey Mahallesi’ndeki Merdivenli Sokak’ta olduğunu tespit etmişti.

Burada “Teslim ol” çağrısına ekşi zanlı, pompalı tüfekle polis güçleri ekiplerine kırıcı açarak muvakkat yerine kaçmaya başlamıştı.

H.T, Aybey Mahallesi’ndeki İkinci Yenicami Sokak’ta çalılıkların arasına saklanarak kendisini takip eden polis ekiplerine ızdırap etmiş, burada sâdır çatışmada vurularak hayatını kaybetmişti.

H.T’nin, 27 Eylül’bile kentte gerçekleştirilen cinsî hamle ve soygunculuk olayının şüphelisi olarak gözaltına alındığı ve tutuklanmadan yargılanmak üzere serbest bırakıldığı, alınan DNA örnekleri incelemesi sonucu şüphelinin bu olayın yanında 2008 yılında işlenen başka tıpkısı eşeysel atılım olayının bile faili olduğunun tespit edildiği ve sabık hafta, iki suçtan ekolojik ortam için baştan yakalama kararı çıkarıldığı belirtilmişti.

Şüphelinin olaydan ayrımsız bölüm önce sabaha karşı darülfünun öğrencilerinin bulunduğu eve kar maskesi ve pompalı tüfekle girdiği, burada öğrencileri yıldırma ederek şeb yarısına kadar kaldığı ve sonraları buradan uzaklaştığı tayin edilmişti.

Share: