Depremzede öğrenciler Tokat’ta moral depoladı

Depremzede öğrenciler Tokat’ta maneviyat depoladı

TOKAT – Tokat’ta konuk edilen depremzede öğrenciler, tarihi mekanları gezerek değişik ayrımsız çevrim geçirmenin sevincini yaşadı.

Kahramanmaraş merkezli depremde etkilenen illerden Adıyaman Gölbaşı’nda depremin yaralarını sarmaya çalışan Tokat, Gölbaşı ile kardeş site oldu. Bu anlamda depremzede çocuklar üzere psikososyal bindi çalışmaları dahilinde, Tokat Valiliği koordinesinde İl Milli Terbiye Müdürlüğünce fahri öğretmen, kankızıl öğreticilerle birlikte depremzedelere mukavim çokça alanda bindi verildi. Gölbaşı’nda diri öğrenciler, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğünce Tokat’a getirilerek konuk edildi. Öğrencilerin akranları ile kaynaşma ve kültürel etkileşim ile yaşadıkları travmanın etkisinin azaltılması hedefi için seyahat programı yapıldı. Füru, öğretmenleri eşliğinde tarihi mekan gezileri, içtimai ve kültürel etkinlikler üzere faaliyetlerde meydan aldı. Kentin tarihi mekanlarından Taşhan, Yazmacılar Çarşısı, Halit Çıkmaz, Bulaşık Sokağı gezen öğrenciler, değişik aktivitelere katıldı. Misafir öğrenciler ayrıca sportif operasyon dahilinde Tokat’taki öğrenciler ile hukuk maçı yaptı.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü Yazıhane Müdürü Uğur Urfalıoğlu, Gölbaşı’ndan Tokat’a mevrut öğrencilerin ayrımlı tıpkısı gün geçirerek depremin etkisinden bire bir nebze olsa uzaklaştığını söyledi.

Adıyamanlı öğrenciler dahi Tokat’ta sunturlu tıpkı zaman geçirdikleri amacıyla mutlu olduklarını belirtti.

Share: