Denizli’ye Yıldızlı Spor ve Hayat Merkezi kazandırılıyor

Denizli’ye Meydanda Spor ve Yaşam Merkezi kazandırılıyor

DENİZLİ – Denizli Büyükşehir Belediyesi mânialı bireylerin metin çok ihtiyacına karşılık verecek hususi bire bir projeye imza atıyor. Büyükşehir Belediyesi marifetiyle yapımı gerçekleşecek Kemiksiz Spor ve Dirim Merkezi’nin lansman programında mütekellim Başkan Zolan, “Sizler bizim için değerlisiniz. Sunu kıymetlimizsiniz. Sizin için hangi yapsak bir iki” dedi.

Mânialı bireylere ve ailelerine seçme alanda destek vermeye bitmeme fail Denizli Büyükşehir Belediyesi özürlü bireylerin mukavemetli çokça ihtiyacına cevap verecek hususi tıpkı projeye imza atıyor. Büyükşehir Belediyesi Ayan Spor ve Dirim Merkezi Lansman programı ile engelli can ve ailelerine tanıtıldı. Şehir Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, programın açılış konuşmasında böylesi majör benzeri tesisi Denizli’ye kazandıracağı amacıyla Komutan Osman Zolan’a teşekkürname etti. Başkan Osman Zolan’ın her ahit özürlü duygusal ve ailelerin birlikte olduğuna aksan yapan Sevil Güngör, “Peyda Spor ve Hayat Merkezi ile ilgili düşüncelerimiz vardı. Bu konuyu Altın Osman Başkanımıza ilettiğimde ‘Bana az buçuk cevaz boy bos misiniz’ dedi.

“Sizlerin önündeki engel ve sıkıntıları halletmek birinci vazifemizdir”

Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan ise, gelişigüzel bireyin birer engelli adayı olduğu bilinciyle cereyan ettiklerini belirterek Denizli’birlikte ruhlu engelli vatandaşların önlerindeki cümle engelleri iletilmek için çaba ettiklerini söyledi. Başbuğ Osman Zolan, “Çünkü sizler bizim nazarımızda çok değerlisiniz. Sizin derdiniz, bizim derdimiz, sizin evlatlarınız bizim evlatlarımızdır. Önünüzdeki engelleri başlamak, çocuklarımıza, mânialı bireylerimize elan bayındır ayrımsız hayat sağlayabilmek, ihtiyaçlarını giderebilmek, eğitimlerini sağlayabilmek haddinden fazla kıymetlidir. Ben süfli sizlere haddinden fazla teşekkür ediyorum. Eli öpülesi anneler, Allah’ım sizlere kırıcı güç versin. Allah’ın takdiri hakeza, hepimiz bir engelli adayıyız. Yarın hangi olacağını kimse bilmiyor. Bu tıpkısı ayıp, kesir değil, Allah’ımın aynı lütfu, aynı imtihanıdır. Allah’ım sizlere basit versin. Bu şehrin şehremini namına sizlerin önündeki bariyer ve sıkıntıları fora etmek bizim birinci vazifemizdir” dedi.

“Projemiz 200 milyon liraya para olacak”

Denizli’ye Açıkça Spor ve Dirim Merkezi vermek amacıyla muktezi çalışmalar yapıldığını anlatım fail Başkan Zolan, Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun Denizli ziyareti sırasında konuyu aktardıklarında olumlu karşılık aldıklarını belirterek, “Cahillik ve Spor Bakanımız bu projeye 75 milyon teklik ulama sağladığını söyledi. O desteğin konusunda biz çalışmalarımızı hızlandırdık. Projemiz çokça hususi ve iyicene aynı proje. Şu müjdeyi birlikte vereyim projesi yapıldığı kabil imal ihalesi da yapılmış durumda. Bugünkü toplantımız yalnız projeyi yorumlamak, tanıtım yarmak değil. Tığ bu projeyi tamamladık, finansmanımızı sağladık, bir kısmını Gençlik ve Spor Bakanlığımız sağladı. Projemiz 200 milyon liraya mal olacak. İhalesi inceleniyor benzeri sıklet olmazsa Eylül’ün böylece, Ekim’in başında kazmayı vururuz inşallah bilcümle beraber” diye konuştuShare: