DENİB Yüksekokul ihracatçıları bilgilendirmeye devam ediyor

DENİB Akademi, “Genel Gümrük ve Dış Tecim Mevzuatı’ eğitimini, Çeltek Tecim ve Sanayi Odası’nda, “Dış Ticarette Tasdik Şekilleri, Aut Ticarette Ödeme Şekilleri” eğitimi ise Denizli İhracatçılar Birliği’nde düzenledi.

DENİB Akademi, “Umumi Gümrük ve Aut Ticaret Mevzuatı” eğitimini Denizli İhracatçılar Birliği ile Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde 7 Ara 2022 tarihinde Yardımcı Tecim ve Endüstri Odası’nda, “Dış Ticarette Konfirmasyon Şekilleri (Incoterms 2020) Aut Ticarette Ödeme Şekilleri” eğitimi ise 8 Fasıla 2022 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği’nde düzenledi. Kızılkaya Akademi’den Eray Dağnık aracılığıyla verilen yetişek programında; gümrük rejimleri, ithalat ve ihracat rejimi kararları, ithali ve ihracı yasak eşyalar ile izne merbut eşyalar, gümrük kanunu ve gümrük yönetmeliğinin makro hükümleri, gümrük idarelerine karşı sorumluluklar ve hukuk, dış ticarete laf eşyanın gümrük işlemleri öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler konu başlıkları, Aysuda Meryem Köksal yoluyla sunulan programda ise aut ticarette konfirmasyon şekilleri (Incoterms 2020), dış ticarette ifa şekilleri laf başlıkları üzerinde duruldu.

Eğitim programları, yapılan bilgilendirmelerin ve paylaşımların arkası sıra soru-yanıt bölümüyle bitmeme etti. DENİB Akademi Eğitimlerine, 15 Meyan 2022 tarihinde düzenlenecek olan “Desen Tasarımda Ayırt Düşünmek- Ayraç ve Nişane Tanımlama (Workshop) Eğitimi” ile devam edecek. – DENİZLİ

Share: