Büyükşehir Belediyesi Başkanı Soyer ve YANLIŞSIZ Partili Hızal’dan “güvenlik görevlisi” açıklaması

İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Bronz Soyer, DOĞRU Tümen İl Başkanlığının nişane sorunuyla ilgilendiren Çiğli’deki tasfiye tesisi önündeki basın açıklaması sırasında güvenlik görevlilerinin darbedildiğini savunarak konuyu yargıya taşıyacaklarını bildirdi.

Soyer yaptığı bağlanmış açıklamada, SELIM Tümen İzmir İl Başkanı Asillik Yüce Daim ve İzmir Büyükşehir Belediyesi DOĞRU Tümen Meclis Grup Başkanvekili Bağımsız Hızal’ın bile aralarında olduğu grubun Çiğli İleri Dirim Bilimsel Arıtma Tesisine hukuksuzca girmeye çalıştıklarını ileri sürdü.

Dileyen herkesin hava yetkililerine vukuf vererek belediyenin hizmet ve cümbüş alanlarını müzakere edebileceğini kaydeden Soyer, hareket güvenliği ve sağlığı açısından riskler bulunduran özel tesislere zor kullanarak girilemeyeceğini belirtti.

Güvenlik görevlilerine hakaret edildiğini ve darbedildiklerini savunan Soyer, “Yasalara alın bu davranışlara sessiz kalmayacağımızın, gereğinin yapılması için yargıya başvuracağımızın dahi bilinmesini istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“Arbedenin sorumlusu Büyükşehir Belediyesi’dir”

İzmir Büyükşehir Şehremaneti Meclisi DOĞRU Öğür Grup Başkanvekili Müstakil Hızal birlikte tezahür sorununa dikkat çekmek için yaptıkları basın açıklamasının düzenlilik görevlisi engeliyle karşılaştığını ifade etti.

Açıklama yapılan yerin amme alanı olduğunu savunan Hızal, arbedenin sorumlusunun Büyükşehir Belediyesi olduğunu ati sürdü.

Gösterilen bu tutumu kınadıklarını ve bozukluk beklediklerini nâkil Hızal, “Burada düzenlilik görevlilerini öne sürenler, meraklı hile anlayışları ile çözüm değil çözümsüzlük ürettiklerini belgelemişlerdir. Çalıştıramadıkları benzeri tesisin deklare olmasından korkmuşlardır.” dedi.

Share: