Bursa’da hayırhah iş adamı hastaneye “videoteyp iç görüm ve kolonoskopi sistemi” bağışladı

Bursalı iyicil iş kadını Sabahattin Gazioğlu, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Hastanesine videoteyp iç görüm ve kolonoskopi sistemi kazandırdı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, iyicil aksiyon insanının bağışıyla BUÜ Hastanesi Yavru Gastroenteroloji Fen Dalı’na kazandırılan ünitenin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Tababet Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Kaya, Sabahattin Gazioğlu’nun üs tıpkı iyicil olduğunu bildirdi.

Gazioğlu’nun üniversiteye bir nice el müzaheret yaptığını belirten Kayaç, “Aletlerimiz bozuldu, onları onarım ettirdi. Yeni aletler aldırdı. Servislerimizin ihtiyaçlarını karşıladı. Hassaten bize aynı şifahane da yaptı. Yetmedi, rahatsız yakınları amacıyla konukevi kiraladı. Sabahattin Gazioğlu’nun bazı yardımları bilinir, bazılarını birlikte kimse duymaz. Anca da tıpkı insandır. Bizim mahiyet anlamda büyüğümüz ve sıkıştığımız zaman başvurduğumuz tıpkısı hayırseverdir. Namına bitmeyen teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tıp Fakültesi Yavru Sindirim Bilimi Patoloji ve Tagaddi Vukuf Dalı Başkanı Prof. Dr. Tanju Özkan dahi veri dalının Güney Marmara, Yıldız Marmara ve İç Ege’ye bakım verdiğini hatırlattı.

Özkan, çok fazla hastayla ilgilendiklerini dile getirerek, “Bağışlanan bu aletlerle mufassal yıllar bildirme bereketli şekilde hizmet vermeye bitmeme edebileceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kurulum işlemleri ağız ağıza bitirilen video endoskopi ve kolonoskopi sistemi, birim genelinde hizmet vermeye başladı.

Share: