Batman’da planlı yaz Kur’an kursları veda programı bati rabıta gördü

Batman’bile düzenlenen yaz Kur’an kursları veda programı yoğun sargı gördü

BATMAN Batman’dahi yaz Kur’an kursları sona erdi. Yüzlerce öğrencinin katılımıyla degaje alanda planlı veda programı mülevven sahnelere misil açtı.

Batman’ın Sason ilçesinde cami ve Kur’an kurslarında 27 Haziranda okulların kapanmasıyla açılan yaz Kur’an kursları 26 Ağustos itibariyle yapılan ayrımlı etkinliklerle sona erdi. Sason ilçesinde 15 Orak Ayı Şehitler Parkında düzenlenen yaz Kur’an kurslarına veda programında, öğrenciler marifetiyle hazırlanan muhtelif oyunlar ve okunan ilahiler katılımcılar vasıtasıyla dokunaklı ilgi ile izlendi. Kur’an-ı Eli Açık tilavetinin okunmasıyla başlayan programda kurs hocaları öncülüğünde öğrencilerin hazırladığı değişik oyunlar oynandı, şiirler ve ilahiler okundu. Hazırlanan programda eylem fail öğrencilerden Rabia Betül Aksoy, planlı programda çok eğlendiklerini belirterek “Yaz kurslarında Kur’an okumayı öğrendik. Burada kurslarımızın bitmesiyle bir veda programı düzenledik. Çok eğlendik. Deminden okullarımız açılacak eğitimimize orada devam edeceğiz. Kur’anı de okumaya bitmeme edeceğiz. Kurslarımız çok tınlamalı geçti. Hocalarımıza çokça teşekkür ediyoruz” dedi.

“Öğrencilerimizle birlikte temsili salat kıldık”

Planlı yaz Kur’an kurslarından mezun olan öğrencilerden Muaz Aylanç, programın böylecene öğrencilere temsili imamlık yaparak 2 rekat namaz kıldırdığını söyledi. Aylanç, “Burada yaz Kur’an kurslarına veda programı yaptık. Hepimiz yaz boyunca çok kalburüstü mesafelik geçirdik. Burada planlı programda da öğrenci arkadaşlarımla gelişigüzel temsili salat kıldık. Türlü oyunlar oynadık. İnşallah artık de öğrencilerimiz namazlarına devam edecek” dedi.

“Çocuklarımızla alay malay haddinden fazla eğlendik”

Düzenlenen yaz Kur’an kurslarına veda programına çocuklarıyla alay malay katıldığını belirten velilerden Şenol Aksoy, “Bizlerde yaz Kur’an kurslarının bitmesiyle Kur’an nesli platformu vasıtasıyla düzenlenen berrak düzlük veda programına çocuklarımız ile alay malay katıldık. Âdeta çok adamakıllı oldu. İlahiler dinledik. Seyir oyunları izledik. Öğrenciler aracılığıyla okunan şiirleri dinledik. Temsili salat kılmalarını izledik. Bu garip programların sivil sosyete kuruluşları eliyle desteklenmesini istiyoruz. Umarım bu programların devamı dirimsel. Emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Programın sonunda cemi katılımcılara mütenevvi kayıt ve içecekler ağırlama edildi.Share: