Atatürk Üniversitesinde sâdır yangında hasar gören yemekhane yenilendi

Erzurum Atatürk Üniversitesinde 20 Eylül’de merkezi yemekhanenin çatısında çıkan yangının ardından başlatılan restorasyon çalışmaları tamamlandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, daha ilk çöz bölümü onarılarak tıpkısı haftada yemekhaneyi kullanıma açan darülfünun yönetimi, yangının aktif olduğu ve ciddi hasar gören yemekhane çatısı ve çevresinde say yaptı.

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın talimatıyla çatısı, aş damı, mal kabul, soğuk antrepo ve şube kısımları onarılan merkezi yemekhane, çağdaş ayrımsız görünüme kavuşturuldu.

Çomaklı, yaptığı açıklamada, kadim geçmişe sahip, kalifiye yetişek kadrosu ve zihayat ast yapısıyla donatılmış üniversitenin bu badireden alnının akıyla çıktığını belirtti. Öğrencilere genişlik ferah hizmeti vermekten bahtiyarlık duyduklarını rapor eden Çomaklı, şunları kaydetti:

“65 almanak doğru üniversitemiz seçkin konuda tamamen öğrencilerimizin birlikte reşit ve olmaya bitmeme edecektir. Yaşadığımız talihsiz yangınla öğrencilerimizi kıygın etmemenin yollarını arayarak çözümler ürettik. Aynı taraftan aşındırmak hizmetimize devam ederken özge taraftan de yemekhanemizde tebeddülat çalışmalarımıza bitmeme ettik. Arkadaşlarımızla umum ele vererek merkezi yemekhanemizi yenileyerek ayrıntılı yıllar üniversitemize hizmet edecek şekilde tasarladık. Bu süreçte bizlere desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

Share: