AK Parti’li Aydemir, başörtüsüne anayasal garanti teklifine herkesin bindi vermesini istedi

AK Tümen Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, parti ayrımı gözetmeksizin herkesin başörtüsüne anayasal güvenceyle ilgilendiren teklife bindi vermesi atlaya zıplaya “Vermezlerse özgürlükler bağlamında samimiyetleri bulunmayan demektir.” görüşünü rapor etti.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, bugün TBMM Umumi Kurulunda İçişleri, Esenlik, Karı ve Sosyal Hizmetler bakanlıklarının 2023 yılı bütçelerinin görüşüldüğü anımsattı.

Aydemir, kalburüstü çalışmalar fail üç bakanlığın, 2023 seçimlerinden sonradan daha güzel çalışmalar yapacağını dile getirdi.

Başörtüsüne yönelik anayasal güvence getiren yasa teklifinin geçkin TBMM Başkanlığına sunulduğunu hatırlatan Aydemir, “Meclisten beklentimiz şudur; öğür ayrımı gözetmeksizin tümce başörtüsüne anayasal güvence ile ilgili değişiklik teklifine destek vermeli. Vermezlerse özgürlükler bağlamında samimiyetleri yok demektir. evet bu kanunuesasi değişikliğine ‘evet’ diyecekler ya bile demiyorlarsa bunlar ileriye dönük aleyhte bire bir adisyon tutuyorlar anlamı kazanç.” diye konuştu.

Milletin dikkatle bu proses izleme etmesi gerektiğini tamlayan Aydemir, “Demin mütedeyyin, başını örten, mestur halde işine gücüne revan insanlar bilsinler kim ferda bunların eline okazyon geçerse ve bu anayasa değişikliğine onay vermeyeceklerse aleyhte benzeri fos tecessüm ettirebilirler.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: