ABD’de MBA endeksleri tuhaf seyretti, faizler arttı

ÇAKER Mortgage Bankalar Birliği (MBA) tutu referans araştırmasına göre, mevsimsel faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve gurur kredilerini içeren mortgage referans faaliyetinden oluşan ortalık endeksi yüzde 2,0 artışla 358,9 nokta oldu.

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile yakın eliyle paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 4,5 artışla 255,4 fakül olurken, refinansman endeksi yüzdelik 2,0 düşüşle 913,6 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 5,53 (Eski %5,36), 15 almanak yüzdelik 4,79 (Eski %4,68), 5 yıllık ARM faizi yüzde 4,47 (Önceki %4,25), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 5,08 (Esbak %4,92) oldu.

Vukuf Notları:

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında mübayaa ya üstelik refinansman üzere yapılan bilcümle geleneksel ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek sülale konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına akıllıca yerine anadan görme ve kamu kredileri tutmak amacıyla piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Dizin, var olan konut satışlarını gösteren emniyetli aynı semptom olarak akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için emniyet kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Endeks, parçalanmamış refinansman için yapılan mortgage emniyet faaliyetleri üzere dolgunca tıpkısı tezahür yerine değerlendiriliyor.

Araştırma 6 Mayıs ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

BENDE’de düzensiz satışlarda artım sürüyor

 

ABD’de tarım dışı istihdam beklentilerin üzerinde

 

BENDE’de çıplak hareket sayısı rekor kaydetti

 

KÖLE’de fabrika siparişleri martta beklentileri aştı

 

Share: