Zeytin ve Zeytinyağında Türkiye’nin İlk Lisanslı Deposu Akhisar’da

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve Akhisar Tecim Borsası Başkanı Alper Alhat, 6 bin 500 ton kapasiteye ehil lisanslı depoculuk amacıyla protokol imzaladı.

Akhisar’üstelik hayata geçecek ve Türkiye’nin zeytin ile zeytinyağında önce lisanslı deposu olma özelliğini taşıyacak üretim, ürünlerin hijyenik ve iklimlendirilmiş ortamda muhafazasına imkan tanıyacak. Kasılma antrparantez Akhisar ve mekân bölgelerdeki üreticilerin ürünlerinin dimdik koşullarda saklanarak değerinde pazarlanmasına üstelik olanak sağlayacak.

Lisanslı depoculukta devlet marifetiyle sağlanan stopaj, kira, analiz ve taşımalık desteğiyle bir nice giderden muaf tutulan çiftçiler, ürünlerini değerlendiğinde satarak hasat döneminden henüz fazla kar elde etme imkanı bulacak.

Akhisar’ın türe ettiği şekilde zeytin ve zeytinyağı merkezi haline gelmesi için arz muhteşem adımlardan birini attıklarını tamlayan Belediye Reisi Besim Dutlulu, “Akhisar Tecim Borsası ve Akhisar Zeytin ve Zeytinyağı İhtisas OSB  yerine Türkiye’de benzeri ilke imza atıyoruz ve zeytin ile zeytinyağı üreticilerimiz amacıyla toplamda 6500 tonluk lisanslı depomuzu şehrimize kazandırıyoruz. Bu sayede hem üreticilerimiz esmer geçe hem da şehrimiz hak ettiği gibi zeytin ve zeytinyağı merkezi haline gelecek. Çiftçimiz, üreticimiz ve Akhisar’ımız amacıyla haddinden fazla büyük benzeri hamle atıldığına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler. Şehrimize tatlıca olsun” dedi.

Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat ise “Akhisar Belediye Reisi Besim Dutlulu’ya ve ekibine yardımlarından belde haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Yatırımcılara verdikleri desteklerden  ve hakeza tıpkı projeye önderlik yaptıklarından muhit  Akhisar adına kutlama ediyorum. Güzel güzel olsun” diyerek konuştu.

Share: