YİK Toplantısı sonrası Fahrettin Altun’dan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında gerçekleştirilen Faziletli İstişare Kurulu (YİK) Toplantısı’na ait izah yapan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Kurul üyeleri, mahdut dışında Türkiye aleyhinde hesaplı propagandalar ile bunlara karşı alınacak tedbirler konusunda istişarelerde bulunmuşlardır’ dedi.

Reisicumhur Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen YİK Toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yazılmış açıklama yapan Altun, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki toplantıda Asamble üyeleri, ensiz dışında ve özellikle da Avrupa’üstelik Türkiye aleyhinde ölçülü propagandalar ile bunlara alın alınacak tedbirler üzerine istişarelerde bulunmuşlardır. Asamble üyeleri, bu çerçevede Türkiye’deki ecnebi vakıfların ve ayrımsız kuruluşların faaliyetlerini da değerlendirmişlerdir” ifadelerini kaydetti.

‘ÜYELER, AVRUPA’NIN TÜRKİYE’YE SERGİLEDİĞİ RİYAKAR TUTUMA İŞARET ETMİŞLERDİR’

Altun, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Türkiye el erki ve kalkınma önünde vuzuh tekmil ettikçe, bağımsız adımlar attıkça, Avrupa’nın ülkemize olan hasımlık düzeyinin de yükseldiğine dikkati çeken Kurul üyeleri, Avrupa Birliği üyelik sürecinden terörle savaş ve sığınmacı konularına, Avrupa’nın Türkiye’ye cebin sergilediği uyuşmaz, nahak yere, adaletsiz ve mürai tutuma belen etmişlerdir.

Kurul üyeleri, Türkiye seçim sathı mailine girdikçe içtimai medya kaynaklı dezenformasyonların ve milli birliğimizi zedelemeye çevrik provokasyonların artabileceğini tabir ederek, ülkemiz ve milletimizle ait yemeden içmeden sınırlarımız içre değil yurtdışında üstelik su kazanacağı mahsus iftira kampanyalarına karşı alınacak tedbirler konusunda fikir teatisinde bulunmuşlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız toplantıda, Avrupa’daki ülkemiz aleyhtarı politik ve sosyal alerjinin çok dip tarihi kökleri olduğunu belirterek, Avrupa’nın etnik ve dini fanatizmini demokratlık, âdem hakları, özgürlükler gibi kavramların arkasına saklanarak sergilediğini dile getirmiştir. ‘Batının medeniyet değerleri’ diye niteleyerek kamu dünyaya dayatılan ilkelerin özlük asayiş ve zenginlik düzeni gözdağı altına girdiğinde bizzat bu ülkeler vasıtasıyla ayaklar altına alındığını defalarca gördüklerini tabir fail Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Hak ve özgürlükler üstüne, hususiyet devleti kılıfına sığdırılmış nice faşist uygulamaya imza atanlar, bize alın cümle tersi ayrımsız çirkeflik içindedir. Avrupa’daki vatandaşlarımızın sunu insani taleplerine de sırtlarını dönenlerin, ülkemizde diledikleri kabil atlama beygiri koşturma taleplerinin gerisindeki niyeti biz gayet ferah biliyoruz. Bize cebin öfkelerinin sebebi, sosyal ve toprak bütünlüğünü bozdukları, oran sistemini çökerttikleri yerlerde oynadıkları oyunu ülkemizde da tekrarlayamamış olmalarıdır.’ değerlendirmesinde bulunmuştur.”

Toplantıda antrparantez, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Kağan Fidan’ın de tıpkısı lokma gerçekleştirdiği belirtildi.

Share: