Yer Sarsıntısı sonrası vatandaşlar bungalov evlere yöneldi

Eşkal üssü Kahramanmaraş olan iki büyük depremin vurduğu Elazığ’bile vatandaşlar bungalov evlere yöneldi. Metrekaresi 6 buçuk bin liradan satılan evlere irade az çok fazla.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki iki şişman depremin etkilediği 11 ilden biri olan Elazığ’birlikte bungalov evlere bandaj arttı. Fabrikanın açılmasından bu yana minimaliz bungalov evler üretimi işleyen üretimevi, Kahramanmaraş merkezli tahripkâr depremlerin arkası sıra elan iri bungalov eş üretmeye başladı. Vatandaşların isteğine bakarak metrekaresi 6 buçuk bin liradan başlayan 3+1 ve 4+1 bungalov evler tasarladıklarını belirten firma sahibi Arda Koyuncu, depremden sonradan vatandaşların betonarme yapılara göz açılarının değiştiğini. ondan hava kendilerinin elan nazik evler yapmaya başladıklarını söyledi.

“Depreme dayanıklı; inkıraz kadar benzeri nitelik yok”

6 Şubat’ta ‘Asrın Felaketinin’ gerçekleştiğini nâkil Koyuncu, “Burada bir nice insanımız hayatını kaybetti. Ölenlere Allah’tan yağmur yaralılarımıza üstelik ivedili şifalar diliyorum. Bungalov evlerin deprem ile tıpkı işi namevcut. Depreme dayanıklı temeli olmadığı üzere çökme kadar bire bir durumu yok. Son derece ölçüsüz namına üretiyoruz. Maşrık ve Güneydoğu Küçük Asya Bölgesinin iklim şartlarına göre tasarlıyoruz. İçerisinde karbonlu EPS ve taş yünü kullanıyoruz. Kullandığımız karkas gereç zerrin keçe. Depremin ardından bungalov evlere murat haddinden fazla arttı. Taleplere yetişemiyoruz daha çok. Depremden geçmiş vatandaşlarımız minimaliz bungalovlar arzu ediyorlardı ancak depremden sonradan vatandaşların betonarme yapılara göz açıları değişti. Ondan dolayı biz de 3+1 ve 4+1 şeklinde evler yapmaya başladık. Burada tasarladığımız evleri evleviyet adına yer sarsıntısı bölgesine gönderiyoruz. Türkiye’nin seçkin yerine gönderiyoruz elhak ama depremden periferi önceliğimiz depremden etkilenen illerdir. Bungalov evleri 1 ay içerisinde yapıp teslimatını gerçekleştiriyoruz” dedi. – ELAZIĞ

Share: